atama


Madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel’e tepkiler büyüyor
Madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel’e tepkiler büyüyor Soma’da protesto eden madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel’in Frankfurt Başkonsolosluğu’na Ticaret Ataşesi olarak atanmasına sesler yükseliyor. Anatolia restoranlar zinciri, "Yemek vermeyeceğiz" açıklamasını yaparken Alman hükümetinin ortaklarından Yeşiller atamayı kabul etmediklerini duyurdu.
Yusuf Yerkel'in Almanya'ya atanmasıyla ilgili yeni detaylar
Yusuf Yerkel'in Almanya'ya atanmasıyla ilgili yeni detaylar Soma madencisini tekmeleyen dönemin başbakanı Erdoğan'ın özel kalem müdürü yardımcısı olan Yusuf Yerkel'in Frankfurt Başkonsolosluğu'na atanmasının yeni detayları ortaya çıkarken, Almanya'nın Yerkel'e akredite vermediği belirlenirken, ülkede tepkiler çığ gibi büyüyor.
Soma'da madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel Frankfurt'a atandı
Soma'da madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel Frankfurt'a atandı Soma’da madenciyi tekmeleyen, Erdoğan’ın eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel, Frankfurt’a Ticari Ataşe olarak atandı. Yerkel'in maaşı Euro ile olacak kirası ve diğer masraflarını devlet karşılayacak.
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına atama
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına atama Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına Murat Zaman atandı.
“Zam geldi ama mini mini” diyen eski vekile atama
“Zam geldi ama mini mini” diyen eski vekile atama Doğalgaza gelen zamları, "Zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir" diyerek geniş çevrelerden tepki çeken AKP'li eski vekil Hüsnüye Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyeliği'ne atadı.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı görevden alındı, 4 üniversiteye rektör atandı
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı görevden alındı, 4 üniversiteye rektör atandı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Daimi Temsilciliği Özel Temsilcisi Ahmet Altay Cengizer, her iki görevinden alındı. Cengizer’den boşalan UNESCO Türkiye Daimi Temsilciliği görevine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülnur Aybet, atandı. Ayrıca 4 üniversiteye de rektör ataması yapıldı.
Engelli ve sağlıkçılara atama müjdesi
Engelli ve sağlıkçılara atama müjdesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli atamaları için ilgili bakanlıklarla çalışmalara başladıklarını belirterek, atamaların en geç 2022 yılı başına kadar yapılacağı müjdesini verdi.