Avrupa Birliği


Gazda tek yol Türkiye
Gazda tek yol Türkiye Kuzey Akım-1 ve Kuzey Akım-2 boru hatlarındaki sızıntılarla sarsılan ve gaz krizini aşmak için alternatif arayan Avrupa’nın önündeki en büyük fırsat Türkiye....
Batı'nın çöpü vatandaşı zehirliyor!
Batı'nın çöpü vatandaşı zehirliyor! İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün 89 sayfalık raporunda, Türkiye’de hükümetin plastik geri dönüşümünün sağlık ve çevre üzerindeki etkilerini ele almakta etkisiz kalmasının, sağlık hakkı üzerindeki olumsuz sonuçları belgelendi.
Erdoğan ABD medyasına konuştu: "2023 seçimlerini kazanacağız"
Erdoğan ABD medyasına konuştu: "2023 seçimlerini kazanacağız" Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin PBS kanalına özel bir röportaj verdi. Erdoğan, Türkiye'deki ekonomik krizden, Türkiye'nin AB'ye giriş sürecinden ve Rusya-Ukrayna savaşından bahsederken dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
AB enerji şirketlerine ek vergiler getirmeyi teklif edecek
AB enerji şirketlerine ek vergiler getirmeyi teklif edecek Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB enerji şirketlerinin aşırı yükselen gelirlerine ek vergiler getirmeyi teklif edeceğini bu sayede 140 milyar eurodan fazla bir meblağ toplanacağını ifade etti.
Avrupa enerji krizine karşı yeni önlemler alıyor
Avrupa enerji krizine karşı yeni önlemler alıyor Avrupa ülkeleri, artan doğalgaz ve elektrik fiyatlarına karşı, belirli zamanlarda ışıkları kapatma, ısıları düşürme gibi çeşitli tasarruf önlemleri ile birlikte enerji fiyatlarını sınırlama, vergi indirimi ve yoksullara ödeme yapma gibi tedbirler uyguluyor.
AB'den Türk vatandaşlarına vize açıklaması
AB'den Türk vatandaşlarına vize açıklaması AB Komisyonu Sözcüsü Anitta Hipper, "Türk vatandaşlarına verilen çok girişli vizelerin oranı düzenli şekilde artmaktadır. 2014'te yüzde 58,1 olan oran 2021'de yüzde 82,6 olmuştur. Bu oranın küresel ortalaması aynı yıl yüzde 71,7'dir" dedi.
AB’de enflasyon kabusu yayılıyor
AB’de enflasyon kabusu yayılıyor Avrupa’da enflasyonun yeni kurbanı Hollanda. Yunanistan’da halk sokaklara dökülürken Almanya’da süresi dolmak üzere olan kontratların bitimiyle et ve sütte ciddi artış bekleniyor.