Avustralya


Samanyolu'nun son görüntüsü bilim insanlarını şaşırttı
Samanyolu'nun son görüntüsü bilim insanlarını şaşırttı Samanyolu'nun yeni ve net bir görüntüsü, yaklaşık iki düzine patlayan yıldızın kalıntılarını içeren bir galaksi "mezarlığını" ortaya çıkardı.
Birleşik Krallık'ta iki yılda 12 bin 526 doktor göç etti
Birleşik Krallık'ta iki yılda 12 bin 526 doktor göç etti Dünyanın her yerinde geçerli bir iş olmasından dolayı doktorların yurtdışına göç edebilmeleri diğer mesleklere göre daha kolay. Birleşik Krallık da Türkiye gibi 'hekim göçü' veren ülkelerden biri...
2022'nin en pahalı uçuşu İstanbul'dan Avustralya'ya yapıldı!
2022'nin en pahalı uçuşu İstanbul'dan Avustralya'ya yapıldı! Pandeminin etkilerinin günden güne daha az hissedildiği 2022’yi henüz geride bırakmışken, çevrimiçi seyahat platformu ziyaretçilerinin uçak bileti satışlarından kaydettiği bilgilerden hareketle yılın seyahat karnesini açıkladı.
Nicole Kidman Hugh Jackman'ın şapkasını sattı
Nicole Kidman Hugh Jackman'ın şapkasını sattı Nicole Kidman, eski rol arkadaşı Hugh Jackman tarafından imzalanan şapkayı 100 bin dolara satarak hayır kurumuna bağışladı.
Kanlı Ay tutulması gerçekleşti
Kanlı Ay tutulması gerçekleşti Merakla beklenen tam Ay tutulması dün gerçekleşti. Kanlı Ay tutulması da denilen gök olayı Amerika, Büyük Okyanus, Avustralya ve Asya’dan gözlenebildi.
Apple çalışanları Avustralya’da greve gidiyor
Apple çalışanları Avustralya’da greve gidiyor Son dönemde tüm dünyada yaşanan ekonomik belirsizlik, dev şirketleri zora sokuyor. Apple çalışanları, bazı bölgelerde grev kararı alıyor.
Garsondan Katy Perry'e sert azar
Garsondan Katy Perry'e sert azar Katy Perry, hayranlarından kaçıp bir kafeye girdi. Garson Perry’yi tanımadı ve azarladı. Ancak bu durum güzel şarkıcıyı mutlu etti ve garsona bin dolar bahşiş verdi...