Avusturya


Sezgin Baran Korkmaz Avusturya'da tutuklandı Türkiye’de hakkında kara para soruşturması başlatıldıktan sonra yurtdışına çıkan ve bir daha dönmeyen SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz Avusturya’da tutuklandı.
Avusturya'da yaşayan Karabulut ailesi korku içinde! Avusturya’nın Dornbirn kentinde yaşayan Karabulut ailesi, üç haftadır ırkçı kabusu yaşıyor. Avusturyalı bir faşist, aileyi, “Ben Hitler’in oğluyum, hepinizi öldüreceğim” diye tehdit ediyor.
Tuba Ünsal: "Hastalığım öldürmüyor ama süründürüyor" Geçtiğimiz hafta Avusturya’daki bir detoks merkezine gidecekken uçağı kaçırdığı için İstanbul’da kalan Ünsal, kliniğe tedavi olmak için gitmek istediğini söyledi.
Uçağı kaçıran Tuba Ünsal'ın tatil planı suya düştü Avusturya'daki detoks merkezi için sabahın erken saatlerinde yola koyulan Tuba Ünsal, havalimanında hüsrana uğradı.
Türkiye kapanırken Avrupa normalleşmeye başladı! Avrupa günlük aşılamada, virüsün bulaşma sayısını geçti ve salgında dengeyi sağladı. Türkiye'nin kapandığı ve vakaların arttığı günlerde Avrupa'da açılma ve normalleşme başladı. Politika artık "aşı- vaka dengesi" üzerine kurulu...
Avrupa’da karantinaya isyan eylemleri Corona virüs salgınının 3’üncü dalgasına girdiklerini açıklayan pek çok Avrupa ülkesinde uzun süredir karantina ve kısıtlamalarla yaşamaktan “isyan eden” vatandaşlar önceki gün geniş katılımlı protesto gösterileri düzenledi.
Avusturya'da dev yolsuzluk davası! Avusturya’da 2000 - 2007 yılları arasında görev yapan eski maliye bakanı Karl-Heinz Grasser, üç yıl süren davanın sonunda zimmetine para geçirmekten, kamuya ait binlerce daireyi satmak için yapılan bir anlaşmada rüşvet almaktan ve delil tahrifatından suçlu bulunarak 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.