Avusturya


Pekuysal çifti Avusturya'da mahsur kaldı!
Pekuysal çifti Avusturya'da mahsur kaldı! Varan Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Enis Pekuysal ile eşi Nergis Pekuysal, ara tatile giren çocukları Nevzat ile Melisa'yı Viyana'ya tatile götürmüştü.
Avusturya'da Sebastian Kurz'un koltuğu sallanıyor
Avusturya'da Sebastian Kurz'un koltuğu sallanıyor Avusturya’da savcılık ve 1400 polis, başbakanlık, hükümeti kuran parti ÖVP merkezi ve yandaş medyaya baskın yaptı. 35 yaşındaki Başbakan Sebastian Kurz'un koltuğu sallanıyor.
Türkiye’nin Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili iade talebi onaylandı
Türkiye’nin Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili iade talebi onaylandı Avusturya'nın Wels Mahkemesi, Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili Türkiye'nin 'iade talebi'ni onayladı. Şimdi mahkeme, ABD'nin iade talebini inceliyor. O da onaylanırsa, Korkmaz'ın hangi ülkeye iade edileceğine Avusturya Adalet Bakanlığı karar verecek.
The Economist’ten Afgan mülteciler analizi
The Economist’ten Afgan mülteciler analizi İngiliz The Economist dergisi, ABD'nin Afganistan'dan çekilmesi ve Taliban'ın ülkenin pek çok yerinde kontrolü ele geçirmesinin ardından çok sayıda Afgan sığınmacının İran sınırından Türkiye'ye ulaşmasıyla ilgili bir makale yayınladı.
Avusturya basınından SBK iddiası: "Pazarlıkla ABD'ye konuşacak"
Avusturya basınından SBK iddiası: "Pazarlıkla ABD'ye konuşacak" Sezgin Baran Korkmaz olayı, Avrupa basınının gündeminde. Avusturya’nın Der Standart gazetesi, "ABD 220 yıl ceza istiyor. Tüm varlığına el koyacak. Kurtulmak için, ABD’li müfettişlerle iş birliği yapıp ikinci Reza Zarrab olabilir. Bu Türk hükümeti için sinir bozucu" yorumunu yaptı.
Sezgin Baran Korkmaz hakim karşısına çıktı!
Sezgin Baran Korkmaz hakim karşısına çıktı! Kara para nedeniyle Avusturya‘da gözaltına alınan ve ABD'ye iadesi istenen Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya‘nın Wels kentinde hakim karşısına çıktı.
Sezgin Baran Korkmaz için iade talebi yanlış yere gönderilmiş!
Sezgin Baran Korkmaz için iade talebi yanlış yere gönderilmiş! Türkiye, kara para aklamaktan hakkında soruşturma bulunan Sezgin Baran Korkmaz'ı, Amerika'ya kaptırmamak için elinden geleni yapıyor.