Aydın


Aydın merkezli 4 ildeki suç örgütü operasyonunda 25 tutuklama
Aydın merkezli 4 ildeki suç örgütü operasyonunda 25 tutuklama Aydın merkezli 4 ilde 'nitelikli dolandırıcılık' yaptığı belirlenen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen 35 şüpheliden 25'i tutuklandı, 10 şüpheli adli kontrolle serbest bırakıldı.
Aydın'a yılın ilk leyleği geldi
Aydın'a yılın ilk leyleği geldi Aydın'ın Söke ilçesine 2024'ün ilk leyleği geldi. Leylekler konusunda farkındalık oluşturmak isteyen Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) ilk leyleği görüp, haber veren Hatice Avcı'ya bir çuval un hediye etti.
İstanbul'da 13 ilçede PKK operasyonu: 21 gözaltı
İstanbul'da 13 ilçede PKK operasyonu: 21 gözaltı PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması DGH (Devrimci Gençlik Hareketi) içerisinde faaliyet gösterdiği tespit edilen 21 şüpheli, İstanbul merkezli 4 ilde yapılan operasyonla yakalandı.
Samos Adası'nda cesedi bulunan iş insanı, toprağa verildi
Samos Adası'nda cesedi bulunan iş insanı, toprağa verildi Aydın'ın Didim ilçesinden tekne ile denize açıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan ve 4 gün sonra Yunanistan'ın Samos Adası sahilinde cesedi bulunan iş insanı Yasin Cinkaya'nın (47) cenazesi, Türkiye'ye getirilip, memleketi Denizli'de toprağa verildi.
Kuşadası'nda yakalanan FETÖ/PDY şüphelisi tutuklandı
Kuşadası'nda yakalanan FETÖ/PDY şüphelisi tutuklandı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde FETÖ/PDY üyesi O.A., evine düzenlenen operasyonla yakalanıp, tutuklandı.
KYK yurdundaki asansör faciasına istenen ceza belli oldu!
KYK yurdundaki asansör faciasına istenen ceza belli oldu! Aydın'da üniversite öğrencisi Zeren Ertaş'ın ölümüyle sonuçlanan yurt binasındaki asansör kazasına ilişkin hazırlanan iddianamede tutuklu 4 sanık için 3 yıldan 22,5 yıla, tutuksuz sanık için de 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.
İzmir merkezli 3 ilde 'naylon fatura' ve 'dolandırıcılık' operasyonu
İzmir merkezli 3 ilde 'naylon fatura' ve 'dolandırıcılık' operasyonu İzmir merkezli 3 ilde 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'Vergi Usul Kanunu'na muhalefet' suçlarından yürütülen iki ayrı soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda 21 şüpheli gözaltına alındı.