AYM


Ömer Faruk Gergerlioğlu AYM’ye başvurdu
Ömer Faruk Gergerlioğlu AYM’ye başvurdu HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşmesi kararının iptali için Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu. Gergerlioğlu, “Enis Berberoğlu’na adalet veren bir mahkeme var, ben de aynı kararı bekliyorum” dedi.
Gazeteci Hakan Aygün’e hapis cezası
Gazeteci Hakan Aygün’e hapis cezası Gazeteci Hakan Aygün, corona virüsü salgını dolayısıyla açılan bağış kampanyasını eleştirmiş, hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılamak” iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınıp bir ay tutuklu kalmıştı.
Andımız için Anayasa Mahkemesi yolu gözüktü
Andımız için Anayasa Mahkemesi yolu gözüktü “Andımız” da davacı taraf olan Türk Eğitim Sen adına Genel Başkan Talip Geylan çok sert bir açıklama yaptı. Geri adım atmayacaklarını vurgulayan Başkan Geylan karar ulaştıktan sonra Anayasa Mahkemesine gideceklerini bildirdi.
Hakan Aygün’ün “IBAN” tutuklamasına 40 bin TL tazminat
Hakan Aygün’ün “IBAN” tutuklamasına 40 bin TL tazminat Anayasa Mahkemesi, Gazeteci Hakan Aygün’ün sosyal medyada yaptığı paylaşım dolayısıyla tutuklanmasının, hukuki olmadığına, kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine oybirliğiyle karar verdi.
AYM'den Enis Berberoğlu kararı!
AYM'den Enis Berberoğlu kararı! Anayasa Mahkemesi (AYM),Enis Berberoğlu'nun bireysel başvurusu için oybirliğiyle ihlal kararı verdi.
Kritik değişiklikler geliyor
Kritik değişiklikler geliyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dün sunulan “ekonomi ve hukukta reform” paketinde ağır ceza mahkemelerinin yargılama kapsamına giren davalarda tutukluluk sürelerinin azaltılması yer alıyor.
AİHM'den Atilla Taş kararı!
AİHM'den Atilla Taş kararı! Darbe girişimi sonrası tutuklanan şarkıcı Atilla Taş'ın AİHM'ye başvurusunda "Özgürlük ve güvenlik hakkı ile ifade özgürlüğü hakkı ihlal edildi" kararı çıktı.