banka


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'emeklilere promosyon' açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'emeklilere promosyon' açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçime 10 gün kala, bankalar tarafından emeklilere verilen maaş promosyonlarıyla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.
EFT dahil tüm para transferleri tek tek inceleniyor!
EFT dahil tüm para transferleri tek tek inceleniyor! Banka hesabını başkasına kullandıranlar dikkat! Bazılarının haberi bile yok… Danıştay konuya ilişkin dikkat çeken karara imza attı.
Kredi kartında 1.6 trilyon takside bağlandı
Kredi kartında 1.6 trilyon takside bağlandı Yıllık kartlı alışveriş işlemleri 2023’te önceki yıla göre iki kat artarak 10 trilyon liraya dayandı. Üstelik 6.5 trilyonluk alışveriş kredi kartıyla yapılırken, bunun 1.6 trilyonluk kısmı takside bağlandı.
37 milyon kişinin 1.2 trilyon borcu var
37 milyon kişinin 1.2 trilyon borcu var Çetin geçim şartlarının yarattığı baskının altında kalan vatandaşın sırtındaki borç yükü de artıyor. Ekonomi yönetimi kredi kartı harcamalarını sınırlandırmak için düğmeye bastı. Ancak uzmanlar, bu adımın krizi derinleştirebileceğini belirtiyor.
Burak Özçivit paraya para demiyor! Sürpriz anlaşma
Burak Özçivit paraya para demiyor! Sürpriz anlaşma “Kuruluş Osman” dizisinin Osman beyi Burak Özçivit reklam anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi.
Emekli banka müdürü fon dolandırıcılığı suçlamasıyla gözaltına alındı
Emekli banka müdürü fon dolandırıcılığı suçlamasıyla gözaltına alındı İstanbul'da yüksek kar vaadiyle mağdurlardan para topladığı iddia edilen emekli banka müdürü Müjgan D.'nin (63) aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Yapılan soruşturmada şu ana kadar 7 kişiden 11 milyon lira para topladıkları öğrenildi.
Çalışanlar 2023’te en çok psikolojik danışmanlık hizmeti aldı!
Çalışanlar 2023’te en çok psikolojik danışmanlık hizmeti aldı! Danışmanlık hizmeti şirketi AVİTA, ‘Çalışan Destek Programı’ değerlendirme raporunu açıkladı. Rapora göre, çalışanların en çok tercih ettiği hizmet yüzde 44 ile psikolojik danışmanlık oldu. Onu sırasıyla yüzde 28 ile mevzuat danışmanlığı, yüzde 8 ile tıbbi bilgi danışmanlığı takip etti.