başvuru


ÖSYM Başkanı Ersoy, KPSS başvuru sayılarını açıkladı
ÖSYM Başkanı Ersoy, KPSS başvuru sayılarını açıkladı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 2023-Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Sınavı'nın başvuru sayılarını açıkladı. Ersoy, "23 Temmuz'da yapılacak Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 924 bin 168 aday başvuru yaptı" dedi.
Merdan Yanardağ için tahliye talebi
Merdan Yanardağ için tahliye talebi Bir programdaki sözleri nedeniyle TELE 1 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Merdan Yanardağ hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.
YKS'ye 3 milyon 498 bin 18 aday başvurdu
YKS'ye 3 milyon 498 bin 18 aday başvurdu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 17-18 Haziran'da yapılacak 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS), 3 milyon 498 bin 18 adayın başvurduğunu duyurdu.
Bakan Koca: "Depremzede sağlık hattına 98 bin 975 başvuru oldu"
Bakan Koca: "Depremzede sağlık hattına 98 bin 975 başvuru oldu" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlık bünyesinde oluşturdukları 'Depremzede Sağlık Hizmet Hattı ALO 184'e, 9 Mart'a kadar depremzede ve depremzede yakınlarından 98 bin 975 başvuru olduğunu duyurdu.
Depremzede çocuklar için 323 bin 675 'koruyucu aile' başvurusu
Depremzede çocuklar için 323 bin 675 'koruyucu aile' başvurusu Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından 323 bin 675 aile, afetzede çocuklara koruyucu aile olmak için, 65 bin 175 aile de evlat edinmek için başvuru yaptı.
SGK önlerinde EYT kuyruğu!
SGK önlerinde EYT kuyruğu! Emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından SGK binalarının önünde bekleyenler uzun kuyruk oluşturdu. Şişli ve Fatih'te SGK binasının önünde kuyrukta bekleyenler işlemlerini yaptırmak için uzun süre bekledi.
SGK'dan EYT başvurusu açıklaması!
SGK'dan EYT başvurusu açıklaması! Sosyal Güvenlik Kurumu'nca (SGK) çok sayıda kişinin emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili kanun Resmi Gazete'de yayımlanmadan kuruma başvurup, aylık talebinde bulunduğu, tüm süreçler tamamlanmadan bu işlemin yapılmasının mümkün olmadığı açıklandı.