bilim


Göz damlasındaki bakteri öldürüyor! Şoke eden gelişme!
Göz damlasındaki bakteri öldürüyor! Şoke eden gelişme! Çok kullanılan bir göz damlasında tespit edilen pseudomonas aeruginosa bakterisi can alıyor. ABD'de göz damlasındaki bakteri nedeniyle ölenlerin sayısı artıyor.
Evcil hayvanıyla birlikte uyuyanlarla ilgili şaşırtan araştırma
Evcil hayvanıyla birlikte uyuyanlarla ilgili şaşırtan araştırma Yeni araştırmada gece uyanma, uyku hapı kullanma ihtiyacı ve huzursuz bacak gibi semptomlara odaklanıldı.
Yapay zeka kontrolden çıkıyor mu? Teknoloji nereye gidiyor?
Yapay zeka kontrolden çıkıyor mu? Teknoloji nereye gidiyor? Yapay zekanın eğitimde, hukukta, güvenlikte ve sosyal hayatta yarattığı büyük dönüşüm, teknolojinin kontrolden çıkabileceğine dair endişelere de neden oluyor.
Bilim insanlarından dünyayı baştan sonra değiştirebilecek keşif!
Bilim insanlarından dünyayı baştan sonra değiştirebilecek keşif! Bilim insanları, tüm dünyayı değiştirebilecek yeni bir madde keşfetti.
360 milyon yıl önce yaşamış dev balık keşfedildi
360 milyon yıl önce yaşamış dev balık keşfedildi Bilim insanlarının Güney Afrika'da keşfettiği, yaklaşık 360 milyon yıl önce yaşayan ölümcül dişlere sahip dev balık türü, insanların atalarını avlamış olabilir.
Yeni bulunan hayvan fosili bilim tarihini altüst etti!
Yeni bulunan hayvan fosili bilim tarihini altüst etti! Hindistan'da bulunan ve ilkel hayvan "Dickinsonia tenuis"a ait bir fosil olduğu söylenen şey, çürümüş bir arı kovanının bıraktığı iz çıktı.
Bilim insanları gökyüzünde çok 'sıradışı' bir şey keşfetti!
Bilim insanları gökyüzünde çok 'sıradışı' bir şey keşfetti! Yeni keşfedilen ve çok nadir olan bir çift yıldızlı sistem, onu bulan araştırmacılara göre çok tuhaf davranışlar sergiliyor.