bilim insanları


İngiltere'de genetiği düzenlenmiş gıda geliştirmek artık yasal!
İngiltere'de genetiği düzenlenmiş gıda geliştirmek artık yasal! İngiltere'de genetiği düzenlenmiş gıdalar artık ticari olarak geliştirilebilecek.
Beethoven meğer bu yüzden ölmüş! Saç telleri incelendi
Beethoven meğer bu yüzden ölmüş! Saç telleri incelendi İngiltere merkezli Cambridge Üniversitesi liderliğindeki bilim insanlarından oluşan uluslararası bir ekip, ünlü Alman besteci Ludwig van Beethoven’ın 5 farklı kaynaktan gelen saç tellerini inceleyerek sağlığı ve genetiği hakkında bilgiler edindi.
Evcil hayvanıyla birlikte uyuyanlarla ilgili şaşırtan araştırma
Evcil hayvanıyla birlikte uyuyanlarla ilgili şaşırtan araştırma Yeni araştırmada gece uyanma, uyku hapı kullanma ihtiyacı ve huzursuz bacak gibi semptomlara odaklanıldı.
Yapay zeka kontrolden çıkıyor mu? Teknoloji nereye gidiyor?
Yapay zeka kontrolden çıkıyor mu? Teknoloji nereye gidiyor? Yapay zekanın eğitimde, hukukta, güvenlikte ve sosyal hayatta yarattığı büyük dönüşüm, teknolojinin kontrolden çıkabileceğine dair endişelere de neden oluyor.
Endişe uyandıran toplu balık ölümleri! Nedeni anlaşıldı!
Endişe uyandıran toplu balık ölümleri! Nedeni anlaşıldı! Olayın yaşandığı nehirde uzun süreli kuraklık nedeniyle su seviyeleri de giderek azalıyor.
Gökbilimciler şaşırtan bir detaya dikkat çekti!
Gökbilimciler şaşırtan bir detaya dikkat çekti! Araştırmacılar, çalışmanın James Webb Uzay Teleskobu gibi teleskoplardan yararlanan uzmanlara yardımcı olacağını düşünüyor.
Afet bölgesini gezen Japon bilim insanları ovaların imara açılmasını anlayamadı
Afet bölgesini gezen Japon bilim insanları ovaların imara açılmasını anlayamadı Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede incelemelerde bulunan Japon bilim insanları, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Araştırma ve Uygulama Merkezi'ni ziyaret etti.