bilim insanları


Spor takviyelerine dikkat! Beyin kanaması, kalp krizi riski!
Spor takviyelerine dikkat! Beyin kanaması, kalp krizi riski! Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre spor takviyesi ürünlerin etkilerinin yüzde 40’ı yanlış. Etikette yazan bileşenler ürünün içeriğinde bulunmuyor.
Sinsi hastalık alzheimer ile ilgili şaşırtan araştırma
Sinsi hastalık alzheimer ile ilgili şaşırtan araştırma Son yılların en sinsi hastalıklarından biri kabul edilen alzheimer ile ilgili dikkat çekici bir araştırma yapıldı.
Celal Şengör: "Karadeniz patlayacak, hiçbir canlı kalmayacak"
Celal Şengör: "Karadeniz patlayacak, hiçbir canlı kalmayacak" Yer bilimci Prof. Dr. Celal Şengör, Karadeniz'de oksijen azalmasıyla ilgili uyarıda bulundu. Şengör, bir patlama yaşanacağını ve hiçbir canlı kalmayacağını açıkladı.
Isıran sinekler mavi rengi seviyor çünkü yiyecek sanıyorlar
Isıran sinekler mavi rengi seviyor çünkü yiyecek sanıyorlar Galler’de bulunan Aberystwyth Üniversitesi’nden akademisyenler tarafından yürütülen araştırmada, ısıran sineklerin neden mavi rengi sevdikleri ortaya konuldu.
Antibiyotik dirençli ve öldürücü bir bakteriye karşı antibiyotik bulundu!
Antibiyotik dirençli ve öldürücü bir bakteriye karşı antibiyotik bulundu! ABD’li ve Kanadalı bilim insanları, yapay zeka kullanarak ölümcül ve ilaca dirençli bakteri için yeni bir antibiyotik keşfettiklerini açıkladı.
Nesli tükenen mamutlardan köfte yaptılar!
Nesli tükenen mamutlardan köfte yaptılar! Bilim insanları yaklaşık 4 bin yıl önce yaşamış olan ve nesli tükenen mamutlardan köfte yaptılar.
Bilim insanları önerdi: "Başkalarının terini koklayın"
Bilim insanları önerdi: "Başkalarının terini koklayın" Araştırmacılar ter kokusunun kaygı bozukluğuyla ilişkisini araştırırken ilginç bir öneri geldi.