Birleşmiş Milletler


BM İsrail'in tahliye emriyle ilgili açıklama yaptı
BM İsrail'in tahliye emriyle ilgili açıklama yaptı İsrail ordusunun Birleşmiş Milletler yetkililerine, Gazze’deki sivillerin tahliye edilmesiyle ilgili bilgilendirme yaptığına dair gündemde yer alan haberlerden sonra BM Sözcüsü Stephane Dujarric, bugün konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.
BM’den Gazze için 9 milyon dolar acil yardım
BM’den Gazze için 9 milyon dolar acil yardım Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, işgal altındaki Gazze’ye acil yardım fonundan 9 milyon doların tahsis edildiğini duyurdu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
BM Ajansı: "Gazze'de 187 binden fazla insanın yerinden edildi"
BM Ajansı: "Gazze'de 187 binden fazla insanın yerinden edildi" Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), saldırılarda Gazze’deki ofislerin zarar gördüğünü, 2 personelinin öldürüldüğünü ve 187 bin 500'den fazla kişinin yerinden edildiğini duyurdu.
Libya'da sel felaketi! En az 2 bin kişi öldü, 7 bin kişi kayıp
Libya'da sel felaketi! En az 2 bin kişi öldü, 7 bin kişi kayıp Libya'nın doğusunda etkili olan sel felaketinde binlerce kişi hayatını kaybetti, binlercesi de kayboldu. Bölge için acil müdahale çağrıları yapılırken AFAD ekibinin de yardım için bölgeye gideceği kaydedildi.
BM: "2022 yılında 3 bin 789 kişi göç yolunda öldü"
BM: "2022 yılında 3 bin 789 kişi göç yolunda öldü" Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Göç Örgütü (IOM), 2022’de Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan ayrılan 3 bin 789 kişinin göç yolunda hayatını kaybettiğini duyurdu. Bu sayının 2017’den bu yana görülen en yüksek can kaybı sayısı olduğu ifade edildi.
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg AB liderleriyle görüştü
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg AB liderleriyle görüştü NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile NATO Karargahı’nda bir araya geldi.