BTK


Cep faturasını zamanında ödemeyene kısıtlama
Cep faturasını zamanında ödemeyene kısıtlama Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Tüketici Hakları Yönetmeliğinde değişiklik öngören taslağı kamuoyu görüşüne açan BTK, faturalarla ilgili önemli bir düzenlemeye gidiyor.
Twitter’ı reklam yasağı sonrası neler bekliyor?
Twitter’ı reklam yasağı sonrası neler bekliyor? Türkiye’de temsilci atamayan Twitter, Periscope ve Pinterest için reklam yasağı kararı resmen yayınladı. Peki bundan sonra ne olacak? Twitter’ın trafiği hangi tarihte daraltılacak? Reklam verene ceza gelecek mi?
Facebook Türkiye’ye temsilci atayacak
Facebook Türkiye’ye temsilci atayacak ABD’li sosyal medya devi Facebook, Türkiye’de temsilci olarak bir tüzel kişilik atama sürecini başlatmaya karar verdiklerini duyurdu.
Sosyal medyaya 30 milyon TL ceza!
Sosyal medyaya 30 milyon TL ceza! Türkiye’ye temsilci atamayan sosyal medya şirketlerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 30’ar milyon lira daha ceza kesildi.
Sosyal medyada "temsilci" açmazı
Sosyal medyada "temsilci" açmazı BTK, 2 Kasım'a kadar Türkiye'de temsilci bulundurmayan Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Tiktok, Periscope gibi sosyal medya şirketlerine, 10’ar milyon TL ceza kesti.