Burdur


Küçük kız Salda Gölü'nde boğuldu, ailesi kahroldu
Küçük kız Salda Gölü'nde boğuldu, ailesi kahroldu Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'ne giren 13 yaşındaki İlayda Kılıç, boğuldu.
Dede yadigarı otomobili 15 yıl sonra bulup yeniledi
Dede yadigarı otomobili 15 yıl sonra bulup yeniledi Burdurlu iş insanı Aliihsan Babacan (43), 2006 yılında satılan dede yadigarı 1971 model otomobili, 15 yıl sonra bulup, yeniledi.
İşçi minibüsü ile otomobil çarpıştı! 13 yaralı!
İşçi minibüsü ile otomobil çarpıştı! 13 yaralı! Burdur'un Karamanlı ilçesi yakınlarında işçileri taşıyan minibüs ile otomobilin çarpıştığı kazada 13 kişi yaralandı.
Bugüne dikkat: 29 kente 'sarı' alarm!
Bugüne dikkat: 29 kente 'sarı' alarm! İç Anadolu'nun kuzeyi, Ege ve Marmara Bölgesi'nde gök gürültülü sağanak bekleniyor.
2 bin yıllık antik çeşme, 13 asır sonra yeniden suya kavuştu
2 bin yıllık antik çeşme, 13 asır sonra yeniden suya kavuştu Burdur'un Gölhisar ilçesindeki Kibyra Antik Kenti'nde 2 bin yıl önce inşa edilip, 7'nci yüzyıla kadar kullanıldığı belirlenen çeşme, restore edilerek yeniden suya kavuştu.
O ilde araç, halı, kaldırım yıkamak, bahçe ve tarla sulamak yasaklandı!
O ilde araç, halı, kaldırım yıkamak, bahçe ve tarla sulamak yasaklandı! Burdur Belediye Meclisi'nde alınan kararla; belediye mücavir sınırları içerisinde içme suyu şebekesini kullanarak araç, halı ve benzeri malzeme yıkamak, bahçe ve tarla sulamak, iş yeri ve bina kaldırımları yıkamak yasaklandı.
Prof. Dr. Okan Tüysüz: "18 il için uyarı raporu gönderdim tek geri dönüş olmadı"
Prof. Dr. Okan Tüysüz: "18 il için uyarı raporu gönderdim tek geri dönüş olmadı" JMO Deprem Danışma Kurulu Başkanı ve İTÜ'lü Jeolog Prof. Dr. Okan Tüysüz, davet edildiği TBMM Deprem Araştırma Konseyi toplantısında, JMO'nun 18 kentle ilgili rapor hazırladığını, bu raporların gerekli mercilere gönderildiğini ancak hiçbir kurumdan geri dönüş olmadığını söyledi.