Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı


Bakan Işıkhan'dan 'asgari ücret' açıklaması
Bakan Işıkhan'dan 'asgari ücret' açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Aralık ayı başında 2024 yılı asgari ücretini belirlemek için komisyonumuz toplanacaktır. Herkesin mutabık kaldığı bir tutarda uzlaşılacağını ümit ediyorum" dedi.
TBMM'de bütçe görüşmeleri başladı
TBMM'de bütçe görüşmeleri başladı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 2024 Yılı Merkezi Bütçe Teklifi görüşmeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başladı.
Bakan Işıkhan: "İşsizlikle mücadelemize devam ediyoruz"
Bakan Işıkhan: "İşsizlikle mücadelemize devam ediyoruz" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı iş gücü istatistiklerine ilişkin, "İstihdam sayımızı her geçen gün daha da artırarak, işsizlikle mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz" dedi.
İşte memur ve memur emeklisine sunulan zam teklifi
İşte memur ve memur emeklisine sunulan zam teklifi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan hükümetin yeni teklifini açıkladı. 2024’te ilk 6 ay için yüzde 15, ikinci 6 ay için yüzde 10 zam önerildi.
Memur ve emekli zammı teklifi ne kadar, yüzde kaç?
Memur ve emekli zammı teklifi ne kadar, yüzde kaç? Memur ve emekli zammı için belirleyici olacak toplu sözleşme sürecinde hükümetin ilk teklifi bugün belli oldu.
Emeklilik sistemi için yeni düzenleme
Emeklilik sistemi için yeni düzenleme Meclis'in açılmasıyla birlikte 2. torba yasa gündeme gelecek. 1 milyon Bağ-Kur'lunun prim gün şartını 9 binden 7 bin 200'e çekecek çalışma tamamlanacak.
Selden etkilenen işveren ile sigortalıların prim ödemeleri ertelenecek
Selden etkilenen işveren ile sigortalıların prim ödemeleri ertelenecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Batı Karadeniz'de selden etkilenen işverenler ile sigortalıların prim ödemelerinin talep etmeleri halinde bir yıla kadar erteleneceğini bildirdi.