Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı


Emekli bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak?
Emekli bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2022 yılı Kurban Bayramı emekli bayram ikramiyelerinin bayramdan önce hesaplara yatırılacağını duyurdu.
Asgari ücretliye ara zam sinyali
Asgari ücretliye ara zam sinyali Bakan Bilgin, Temmuz ayında enflasyon farkı ve ücretlerde yeni düzenlemelerle tüm kesimlerin rahatlayacağını açıklarken, asgari ücretliye ‘ara zam’ için de çalışma başladı.
52 ilaç için yarın son gün!
52 ilaç için yarın son gün! Vatandaşların çok yaygın olarak kullandığı 52 ilaç, 8 Eylül 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Sağlık Uygulama Tebliğinde yapılan değişiklik ile geri ödeme listesinden çıkartılmış, uygulamanın 15 Ekim 2021 tarihinde yürürlüğe girmesine karar verilmişti.
Çalışanlar dikkat! Aşı olmayana PCR şartı geldi!
Çalışanlar dikkat! Aşı olmayana PCR şartı geldi! Çalışma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre aşı olmayanlardan 6 Eylül'den itibaren PCR testi istenebilecek. Ayrıca aşı olmayan işçiden haftada 1 kez PCR testi istenebileceği duyuruldu.
Emeklilere bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belli oldu
Emeklilere bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belli oldu Bayram ikramiyeleri SSK emeklilerine 13-14 Temmuz’da, Emekli Sandığı kapsamında olan emeklilere 15 Temmuz’da, Bağ-Kur emeklilerine 16 Temmuz’da ödenecek.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü.