CHP

1.5 milyon konut yabancıya satıldı! Yabancılar son 5 yılda Türkiye’den 127 bin konut satın aldı. Yabancı uyruklulara ait konut sayısının 1.5 milyona çıktığını belirten CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, “Ülke topraklarının yabancıya satışı Osmanlı’nın yıkılış nedenlerinden biri” dedi.
CHP'den "esnaf" paketi! Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk imzacısı olduğu ve tüm milletvekillerinin imzaladığı 9 maddelik kanun teklifinde esnaf için sicil affı çıkarılması, kamu kurumlarının esnaftan bir yıl süreyle kira almaması gibi maddeler yer alıyor.
CHP'den 7 maddelik deprem önlemleri paketi CHP’li Ali Öztunç, CHP’nin verdiği 58 önergenin Cumhur İttifakı’nca reddedildiğini hatırlattı. Öztunç deprem komisyonu için “Komisyon kurulması için Ayda bebeğin annesiz kalması mı gerekiyordu” dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı corona virüse yakalandı CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın corona virüsü testi sonucunun pozitif çıktığını duyurdu.
Salgın işsizinin maaşına haciz! Hükümet, vergi borcu nedeniyle 1.125 liraya el koydu. Pandemi döneminde işsiz kalan yüz binlerce vatandaş işsizlik maaşı ve küçük yardımlarla hayata tutunmaya çalışırken, bir darbe de devletten geldi.
Tuncay Özkan'ın Corona virüs testi pozitif çıktı! CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan sosyal medya hesabından Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.
Türkiye’de 153 bin ‘riskli yapı’ bulunuyor! Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2015’ten günümüze kadar geçen sürede Türkiye genelinde 485 bin 191 adet bağımsız bölüm içeren toplam 153 bin 92 “riskli yapı” tespiti yapıldığını açıkladı.