Çin


Bakan Koca: "Corona virüsü ile Influenza birbirine karıştı"
Bakan Koca: "Corona virüsü ile Influenza birbirine karıştı" Corona virüsü ile diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarının birbirine karıştığına dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni bir sağlık taramasını uygulamaya koyacaklarını açıkladı.
Ünlü şarkıcının 13 yıl hapsine karar verildi
Ünlü şarkıcının 13 yıl hapsine karar verildi Kris Wu, Çin'in Pekin Mahkemesi tarafından suçlu bulunarak, 13 yıl hapse mahkum edildi.
Koronavirüs vakalarındaki artışa rağmen Çin karantina kurallarını yumuşattı
Koronavirüs vakalarındaki artışa rağmen Çin karantina kurallarını yumuşattı Koronavirüs salgınının başından beri en katı önlemleri alan Çin'de "sıfır Kovid-19" politikası devam ediyor ama vakalar yeniden tırmanışa geçerken karantina kuralları yumuşatıldı.
Dünyanın en büyük rüzgar çiftliği milyonlarca eve elektrik sağlayacak
Dünyanın en büyük rüzgar çiftliği milyonlarca eve elektrik sağlayacak Rüzgar enerjisi konusunda dünya lideri olan Çin, yeni rüzgar çiftliği ile milyonlarca haneye elektrik sağlamayı planlıyor.
Batı'nın çöpü vatandaşı zehirliyor!
Batı'nın çöpü vatandaşı zehirliyor! İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün 89 sayfalık raporunda, Türkiye’de hükümetin plastik geri dönüşümünün sağlık ve çevre üzerindeki etkilerini ele almakta etkisiz kalmasının, sağlık hakkı üzerindeki olumsuz sonuçları belgelendi.
Çin havadaki Covid-19 ya da grip virüslerini tespit eden maske geliştirdi
Çin havadaki Covid-19 ya da grip virüslerini tespit eden maske geliştirdi Shanghai'daki Tongji Üniversitesi'nde çalışan altı araştırmacı tarafından geliştirilen maskenin içine yerleştirilen sensörler 10 dakika içinde ortamda koronavirüs ya da H5N1 ve H1N1 influenza virüsü olup olmadığını tespit ediyor.
Çin bilgisayar korsanlarından akıl almaz atak!
Çin bilgisayar korsanlarından akıl almaz atak! Çinli bilgisayar korsanlığı grupları birden fazla ülkeye saldırı gerçekleştirmeye başladı.