deprem


Antalya'da 6 büyüklüğünde deprem! Antalya Kaş açıklarında 6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya'da şiddetli bir şekilde hissedilirken, AFAD'dan da bir son dakika açıklaması geldi.
Yunanistan'ın Girit Adası'nda 6,2 büyüklüğünde deprem! Yunanistan'ın Girit Adası'nda 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yetkililer Girit için tsunami uyarısında bulundu.
Van’da art arda korkutan depremler! Van'da merkez üssü Tuşba ilçesinde 3 dakika arayla 2 deprem meydana geldi. Büyüklükleri 3.4 ve 3.5 arasında değişen depremlerde can ve mal kaybı yaşanmadığı belirtildi.
Pakistan güne deprem felaketiyle uyandı! Pakistan günün erken saatlerinde meydana gelen depremle büyük bir şok yaşadı.
Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4,3 büyüklüğünde deprem Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında saat 17.03'te 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan: "Türkiye’nin en gergin bölgesi Batı Anadolu" Deprem bilimcisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Gerek oluşum sayısı, gerekse de gerginlik olarak şu anda Batı Anadolu en riskli yer. Ayrıca deniz içi yanardağları da aktif halde” dedi.
Burdur’da art arda depremler! AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre Burdur'un Bucak ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Akşam saatlerinde bu kez 3 büyüklüğünde depremle sarsılan kentte, 18 de artçı deprem oldu.