Derya Yanık


Ocak ayı yaşlı ve engelli maaşı ne zaman hesaplara yatacak?
Ocak ayı yaşlı ve engelli maaşı ne zaman hesaplara yatacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ocak ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarını, hesaplara yatırmaya başladıklarını duyurdu.
Türkiye genelinde boşanma araştırması yapılacak
Türkiye genelinde boşanma araştırması yapılacak Türkiye'de evlilik oranları düşerken, boşanmalar ise artıyor. Önceki yıl 14 bin civarında olan boşanma sayısı geçen yıl 23 bini geçti.
Engelli ve sağlıkçılara atama müjdesi
Engelli ve sağlıkçılara atama müjdesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli atamaları için ilgili bakanlıklarla çalışmalara başladıklarını belirterek, atamaların en geç 2022 yılı başına kadar yapılacağı müjdesini verdi.
Bakan Yanık’tan Elmalı davası açıklaması: "Çizimler bu dosyaya ait değil"
Bakan Yanık’tan Elmalı davası açıklaması: "Çizimler bu dosyaya ait değil" Türkiye'de büyük infial yaratan Elmalı davasıyla ilgili açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Elmalı davasıyla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil" dedi.
Bakan Yanık'tan 'tolere edilebilir' ifadeleriyle ilgili açıklama
Bakan Yanık'tan 'tolere edilebilir' ifadeleriyle ilgili açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, yazılı bir açıklama yaparak Meclis Araştırma Komisyonu'nda 2020 yılına ait kadına şiddet verileri paylaşırken yaptığı konuşmanın bağlamından koparıldığını söyledi.
Bakan Derya Yanık duyurdu: "3 ödeme birden yapılacak"
Bakan Derya Yanık duyurdu: "3 ödeme birden yapılacak" Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tam kapanma ve diğer destekler ile ilgili açıklama yaptı.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü.