Dışişleri Bakanlığı


Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a tepki
Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a tepki Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Romanya Dışişleri Bakanı Bogdan Aurescu ile ortak basın toplantısında konuştu.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "ABD'nin terazisi bozuldu"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "ABD'nin terazisi bozuldu" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Yunanistan ile görüşmeyelim demedik ama görüşme anlamlı olmalı" dedi. Yunanistan'daki ABD üslerine ilişkin konuşan Çavuşoğlu, "Rusya'ya karşı kuruldu diyorlar, inandırıcı değil. ABD'nin terazisi bozuldu." dedi.
ABD Büyükelçiliği’nden "vize süresi" açıklaması
ABD Büyükelçiliği’nden "vize süresi" açıklaması ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinin yeni binası ve konsolosluk hizmetleri basına tanıtıldı.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Tel Aviv'e büyükelçi atama kararı aldık"
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Tel Aviv'e büyükelçi atama kararı aldık" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail ile ilişkiler hakkında açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Tel Aviv'e büyükelçi atama kararı aldık" dedi.
Sağlık Bakanlığı'na bir milyonluk dava
Sağlık Bakanlığı'na bir milyonluk dava Görevi başında Covid-19'a yakalanan ve Türkiye’den istediği ambulans uçağı beklerken hayatını kaybeden Türkmenistan Aşkabat Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Kemal Uçkun'un eşi Güzide Uçkun, bir milyon TL’lik tazminat davası açtı.
ABD Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı
ABD Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı ABD Başkanı Biden'ın 1915 olayları açıklaması sonrası ABD Büyükelçisi David Satterfield, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.
Türkiye’den ABD’ye sert tepki
Türkiye’den ABD’ye sert tepki HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve HDP hakkında açılan kapatma davasına ilişkin ABD'den yapılan açıklamaya Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki geldi.