Dışişleri Bakanlığı


Bakan Yardımcısı Yıldız: "Gazze'den 695 kişi tahliye talep etti"
Bakan Yardımcısı Yıldız: "Gazze'den 695 kişi tahliye talep etti" Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, dün itibarıyla 695 kişinin Gazze'den tahliye talebi ilettiğini belirterek, "Bunlardan 322'si Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, 214'ü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yakını Filistinli, 55'i kurum personeli ve 104'ü KKTC vatandaşı" dedi.
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e kınama
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e kınama Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'deki bir hastaneyi bombalaması sonucu çok sayıda sivilin öldüğü saldırı kınandı.
Fidan: "Filistin devletinin kurulması ertelendikçe bölgeye barış gelmeyecektir"
Fidan: "Filistin devletinin kurulması ertelendikçe bölgeye barış gelmeyecektir" Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Lübnan Dışişleri ve Göçmenler Bakanı Abdallah Bouhabib ile ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Fidan Filistin devletinin kurulması ertelendikçe bölgeye barış gelmeyeceğini vurguladı.
Bakan Fidan: "Mısır makamlarıyla koordine içerisindeyiz"
Bakan Fidan: "Mısır makamlarıyla koordine içerisindeyiz" Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bugün Mısır’ın başkenti Kahire’de Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry ile ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Fidan konuşmasında "Filistin sorunu, Türkiye ve Mısır’ın ortak duruşa sahip olduğu bir konudur" dedi.
Dışişleri'nden Lübnan'a seyahat uyarısı
Dışişleri'nden Lübnan'a seyahat uyarısı Dışişleri Bakanlığı, İsrail ve Filistin'deki olayların Lübnan'ın güneyine yansıması ihtimaline karşı Lübnan'da bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tedbirli olmaları ve mümkünse Litani Nehri'nin güneyinde kalan bölgelerden uzak durmaları konusunda uyarıda bulundu.
TBMM 'İsrail-Filistin' gündemiyle toplandı
TBMM 'İsrail-Filistin' gündemiyle toplandı TBMM Genel Kurulu, 'İsrail-Filistin' gündemiyle Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığında toplandı.
Dışişleri'nden İsrail-Filistin gerilimi açıklaması
Dışişleri'nden İsrail-Filistin gerilimi açıklaması Dışişleri Bakanlığından İsrail-Filistin gerilimine ilişkin ilk açıklama geldi.