Diyarbakır

Sezgin Tanrıkulu'ndan TMO yetkilileri hakkında suç duyurusu
Sezgin Tanrıkulu'ndan TMO yetkilileri hakkında suç duyurusu CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, çiftçiye buğday ve arpa alımına ilişkin randevu vermediğini iddia ettiği Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
Galeria Sitesi’ne ilişkin davada 7 kişi tahliye edildi
Galeria Sitesi’ne ilişkin davada 7 kişi tahliye edildi Diyarbakır’da 6 Şubat depreminde bir bloğu tamamen yıkılarak 89 kişiye mezar olan 4 bloklu Diyar Galeria sitesiyle ilgili İzmir 9 Eylül Üniversitesinde görevli 6 kişilik bilirkişi heyeti raporunu tamamladı.
Kamyon şoförü çocuğa çarptığını fark etmedi!
Kamyon şoförü çocuğa çarptığını fark etmedi! Diyarbakır'da yolun karşısına geçerken kavşaktan dönüş yapan hafriyat kamyonunun dorsesinin çarptığı B.R. (8) isimli çocuk, yaralandı.
Adliye çıkışında anne ve 2 oğluna silahlı saldırı
Adliye çıkışında anne ve 2 oğluna silahlı saldırı Diyarbakır'da anne H.T. (52) ve oğulları M.T.(35) ile F.T. (32) bir davanın duruşmasına katılmak için geldikleri adliyenin çıkışında, husumetlileri bir kişinin silahlı saldırısı sonucu yaralandı. Polis, kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.
Yanan otobüsten valizlerini almaya çalıştılar
Yanan otobüsten valizlerini almaya çalıştılar Diyarbakır'da seyir halindeyken alev alan yolcu otobüsü, kullanılamaz hale geldi. Alevleri fark eden sürücü, otobüsü yol kenarında durdurarak yolcuları tahliye etti. Bazı yolcular, yanan otobüsteki valizlerini almaya çalıştı.
Otomobilin sürücüsü öldü, eşi ve 2 çocuğu yaralı!
Otomobilin sürücüsü öldü, eşi ve 2 çocuğu yaralı! Diyarbakır'da, otomobilin şarampole yuvarlandığı kazada, Hataylı sürücü Ufuk İğde öldü, eşi ve 2 çocuğu yaralandı.
89 kişiye mezar olan Galeria sitesinde 'bilirkişi' muamması
89 kişiye mezar olan Galeria sitesinde 'bilirkişi' muamması Diyarbakır’da depremde iki bloğu yıkılan ve 89 kişinin ölümüyle sonuçlanan Diyar Galeria sitesiyle ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmayla ilgili alınan bilirkişi raporu ve ek bilirkişi raporu yeterli görülmedi.