Diyarbakır

14 katlı apartmanın son katında çıkan yangın dehşete düşürdü!
14 katlı apartmanın son katında çıkan yangın dehşete düşürdü! Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesinde 14 katlı apartmanın son katında çıkan ve çatıya sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.
Müge Anlı'nın "Şimdi destek olma vakti" çağrısına rekor yardım
Müge Anlı'nın "Şimdi destek olma vakti" çağrısına rekor yardım Ünlü gazeteci ve televizyoncu Müge Anlı’nın canlı yayında yaptığı "Vakit destek vakti" çağrısı karşılık bulmaya devam ediyor.
Mutlu evlilikleri örnek gösteriliyordu! Sanatçı çiftten kahreden haber geldi
Mutlu evlilikleri örnek gösteriliyordu! Sanatçı çiftten kahreden haber geldi 6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki depremle başta Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep ve Diyarbakır olmak üzere 10 kent yıkıma uğradı.
Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybı ve yaralı sayısında son durum
Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybı ve yaralı sayısında son durum 6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki depremle başta Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep ve Diyarbakır olmak üzere 10 kent yıkıma uğradı.
Adalet Bakanlığı'ndan 10 ile 'defin işlemi' yazısı
Adalet Bakanlığı'ndan 10 ile 'defin işlemi' yazısı Adalet Bakanlığı, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'nce merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen illerde defin işlemlerinin hızlı ve etkin yürütülmesi için cumhuriyet başsavcılıklarına yazı gönderildi.
Bakan Kurum: "Cumhuriyet tarihinin en büyük afet konut seferberliğini başlattık"
Bakan Kurum: "Cumhuriyet tarihinin en büyük afet konut seferberliğini başlattık" Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremin vurduğu illerden Gaziantep’te yaptığı açıklamada, “Burada bu durumu göremeyen ve yaşayamayanlar bu duyguyu anlayamazlar. O yüzden cumhuriyet tarihinin en büyük afet konut seferberliğini başlattık. Bunu da duyurmuş olalım’’ dedi.
AFAD: "28 bin 44 vatandaşımız afet bölgesinden tahliye edildi"
AFAD: "28 bin 44 vatandaşımız afet bölgesinden tahliye edildi" Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 4 bin 607'si kara yolu ve demir yolu, 23 bin 437'si hava yolu ile olmak üzere toplam 28 bin 44 kişinin afet bölgesinden tahliye edildiğini duyurdu.