doğalgaz


Elektrik ve doğalgazda kademeli fatura sistemi! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte ve doğalgazda geçilecek kademeli tarifenin tasarruf ve verimli kullanım sağlayacağını söyledi.
Doğalgazda büyük zam sanayiden sonra evlere girecek Artan döviz kurları ve dünyada yükselen petrol fiyatları nedeniyle, Türkiye’nin enerjideki giderleri günden güne katlanıyor. Sanayiye yapılan %200’lük zammın ardından sıra konutlara geldi.
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren teklif TBMM’den geçti! Tüm çalışanlardan asgari ücret kadar gelir ve damga vergisinin alınmamasını da içeren yasa teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Öte yandan Erdoğan'a fazla bütçeyi kullanma yetkisi verildi. TBMM çalışmalarına 4 Ocak 2022'ye kadar ara verdi.
Doğalgazda sosyal tarife geliyor Kış tüm soğukluğu ile kendini hissettirirken vatandaş için bir müjde de doğalgaz için geldi.
Doğalgazda da kademeli fiyat Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikten sonra doğalgazda da kademeli tarife için çalıştıklarını söyledi.
İş yerlerinde elektrik şoku Enerji krizi tüm dünyayla birlikte Türkiye'yi de sallamaya başladı. Hızla artan fiyatlar özellikle sanayi sektörünü yoğun olarak etkiliyor.
Doğalgaz ve elektrikteki artışlar Türkiye’yi zam şampiyonu yaptı Türkiye son 2 yılda üst üste fiyat artışları ile Avrupa’nın zam şampiyonu oldu. Aynı dönemde Avrupa’da zamlar çok daha düşük oranda olurken bazı ülkelerde indirim bile yapıldı.