doğalgaz


Avrupa’da bin metreküp doğalgaz fiyatı 3 bin doları aştı
Avrupa’da bin metreküp doğalgaz fiyatı 3 bin doları aştı Savaş öncesinde 850 dolar civarında olan Avrupa'da bin metreküp doğalgaz fiyatı bugün 3 bin doları aşarak rekor tazeledi. Dünyayla birlikte Türkiye'nin de doğalgaz faturasının hızla artması bekleniyor.
Ankara'da yürek burkan aile dramı
Ankara'da yürek burkan aile dramı Kocasıyla tartışıp evini terk eden Döndü Batmaz ile 5 ve 11 yaşlarındaki iki çocuğu, Ankara’da üç gün önce taşındıkları evde doğalgazdan zehirlenerek yaşamını yitirdi.
Doğalgaza daha fazla destek verilecek
Doğalgaza daha fazla destek verilecek Doğalgaz faturalarındaki her 100 liranın 75 lirasını destekleyen Türkiye, bu yolla vatandaşa geçen yıl toplamda 80 milyar lira destek verirken, söz konusu tutar bu yıl daha da yükselecek.
Enerji Bakanı'ndan elektrik faturası açıklaması
Enerji Bakanı'ndan elektrik faturası açıklaması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte yeni tarife için EPDK ve Bakanlığın talepleri değerlendirdiğini söyledi.
10 soruda doğalgaz gerçeği
10 soruda doğalgaz gerçeği Enerji Bakanlığı, İran gazında yaşanan kesintiyi kullanan muhalefetin yalanlarını birer birer çürüttü. Bakanlık, “Tesislerimizde azami miktarda gaz depolanmıştır. İran dahil hiçbir ülkeye borcumuz yok” dedi.
Karadeniz gazı 15 ay sonra kombiyi yakacak
Karadeniz gazı 15 ay sonra kombiyi yakacak Karadeniz gazını taşıyacak borular, 464 günde deniz tabanına döşenecek. Sisteme ilk etapta günlük 10 milyon, ardından da 40 milyon metreküp gaz verilecek.
Hanelere 1150 lira doğalgaz desteği!
Hanelere 1150 lira doğalgaz desteği! Milyonlarca ihtiyaç sahibinin dört gözle beklediği yakacak desteğinin rakamı belli oldu.