doğalgaz


Karadeniz gazına sıkı güvenlik
Karadeniz gazına sıkı güvenlik Karadeniz gazının 2023’ün ilk yarısında evlere ulaştırılması için çalışmalar sürerken, gazın çıkarılacağı bölgede ciddi güvenlik tedbirleri alındı.
Avrupa enerji krizine karşı yeni önlemler alıyor
Avrupa enerji krizine karşı yeni önlemler alıyor Avrupa ülkeleri, artan doğalgaz ve elektrik fiyatlarına karşı, belirli zamanlarda ışıkları kapatma, ısıları düşürme gibi çeşitli tasarruf önlemleri ile birlikte enerji fiyatlarını sınırlama, vergi indirimi ve yoksullara ödeme yapma gibi tedbirler uyguluyor.
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, doğalgaza yapılan zammın nedenini açıkladı
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, doğalgaza yapılan zammın nedenini açıkladı 1 Eylül'den itibaren geçerli olmak üzere konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 20,4, sanayide yüzde 50,8, elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza ise yüzde 49,5 oranında zam yapıldı.
Elektrik zammı açıklandı!
Elektrik zammı açıklandı! Elektrikte Eylül tarifesi belli oldu. Sanayide kullanılan elektriğe yüzde 50, konutlarda kullanılan elektriğe yüzde 20 zam geldi.
Doğalgaza Eylül zammı
Doğalgaza Eylül zammı Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde, eylül ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.
Türkiye sorunsuz bir kışa hazırlanıyor
Türkiye sorunsuz bir kışa hazırlanıyor Rusya’nın doğalgaz akışını kesme ihtimaline karşı Avrupa’da tedirginlik sürerken, Türkiye sorunsuz bir kışa hazırlanıyor.
Gazprom doğalgaz akışını durduracak
Gazprom doğalgaz akışını durduracak Rus enerji şirketi Gazprom, Kuzey Akım boru hattından, tek kompresör ünitesinin bakımı nedeniyle 31 Ağustos’tan itibaren 3 günlüğüne doğal gaz akışının durdurulacağını bildirdi.