doktor


Saldırıya uğrayan meslektaşlarına sahip çıkan doktorlara soruşturma
Saldırıya uğrayan meslektaşlarına sahip çıkan doktorlara soruşturma İzmir’de hasta yakınının burnunu kırdığı doktor arkadaşlarına sahip çıkıp, tepki olarak bir günlük iş bırakan doktorlara inceleme başlatıldı.
Doktora yanlış HIV pozitif teşhisi davası!
Doktora yanlış HIV pozitif teşhisi davası! Konya’da özel bir hastanede görevli enfeksiyon uzmanı doktor D.U., iddiaya göre yakın arkadaşı olan gence HIV testi yaptırdı.
Fahrettin Koca istifa eden hekim sayısını açıkladı
Fahrettin Koca istifa eden hekim sayısını açıkladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2022 yılında istifa eden hekim sayısını açıkladı.
Almanya’nın doktor ihtiyacını Türkler karşıladı
Almanya’nın doktor ihtiyacını Türkler karşıladı Almanya’nın 15 bin doktor açığını, Türk doktorlar kapatmaya başladı. Son 10 yılda ülkeye gelen ve birçoğu uzman olan Türk doktor sayısı 7 bin 500’ü geçti.
Memur ve emekliye yüzde 18.8 zam göründü
Memur ve emekliye yüzde 18.8 zam göründü 2022 enflasyon beklentilerine göre ocak zam oranı SSK, Bağ-Kur emeklisi için yüzde 17.83, memur ve memur emeklisi için yüzde 18.83 olacak.
Ünlü doktora dedektif ve hacker şoku!
Ünlü doktora dedektif ve hacker şoku! İzmir'de özellikle mide küçültme ameliyatlarıyla tanınan Genel Cerrah Opr. Dr. Özgür D., boşanma davası açtığı 15 yıllık eşi, iş güvenliği uzmanı Özge D.'nin kendisine karşı şiddet, tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla 2 ay uzaklaştırma ķararı aldırdı.
Müebbetle yargılanan doktora 18 yıl!
Müebbetle yargılanan doktora 18 yıl! Fethiye'de tartıştığı hemşire sevgilisinin başına içki şişesi vurarak öldürdüğü iddiasıyla Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Rus doktor kasten öldürme suçundan önce müebbet hapis cezasına, sonrasında ise suçun haksız tahrik altında işlendiği kabulüyle 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.