Dr. Fahrettin Koca


Bakan Koca: "Aşıya karşı olma durumumuz söz konusu olamaz"
Bakan Koca: "Aşıya karşı olma durumumuz söz konusu olamaz" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşı karşıtlığının mantıklı hiçbir yanı yoktur. Bizim de aşıya karşı olmak gibi bir durumumuz asla söz konusu olamaz" dedi.
Bakan Koca: "Toplu aşılamaya kesinlikle ihtiyaç duyulmayan bir dönemdeyiz"
Bakan Koca: "Toplu aşılamaya kesinlikle ihtiyaç duyulmayan bir dönemdeyiz" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Toplu aşılamaya kesinlikle ihtiyaç duyulmayan bir dönemdeyiz" açıklamasında bulundu.
Bakan Koca "85 milyon müsterih olsun" diyerek açıkladı
Bakan Koca "85 milyon müsterih olsun" diyerek açıkladı Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak. Covid-19, artık griple nasıl mücadele ediliyorsa tıpkı öyle mücadele edilecek bir hastalıktır. 85 Milyon müsterih olsun" dedi
Bakan Koca: "Eris varyantının bulaşıcılığı fazla, ancak ağır hastalık yapmıyor"
Bakan Koca: "Eris varyantının bulaşıcılığı fazla, ancak ağır hastalık yapmıyor" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Eris varyantının virülansı, yani hasta etme gücü daha düşük fakat bulaşıcılığı daha fazla. Bu dönemde hasta sayısının arttığını söyleyebiliriz. Fakat hastaneye yatış oranları oldukça düşük. Ağır hastalık yapmıyor. Daha hafif seyrediyor" dedi.
11 haftalık hamile doktora saldırı! Saldırgan gözaltında
11 haftalık hamile doktora saldırı! Saldırgan gözaltında Hatay'daki Defne Devlet Hastanesi'nde görevli 11 haftalık hamile Dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K, sırası gelmeden muayene olmak istediği öne sürülen G.T. isimli kadının saldırısına uğradı. Kadın doktor, fiziki saldırı sonucu 1 hafta iş göremez raporu alırken, saldırgan ise gözaltına alındı.
Bakan Koca: "Eris varyantı 9 kişide görüldü"
Bakan Koca: "Eris varyantı 9 kişide görüldü" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eris varyantının Türkiye'de 9 kişide görüldüğünü duyurdu.
Bakan Koca açıkladı! Eris varyantı Türkiye'ye sıçradı mı?
Bakan Koca açıkladı! Eris varyantı Türkiye'ye sıçradı mı? Sosyal medya üzerinde COVID vakalarının arttığı iddialarını yalanlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ana kadar Türkiye’de Eris varyantının bulunmadığını söyledi.