Dr. Özlem Türeci


Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci 1,5 yıl sonra aşı oldu
Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci 1,5 yıl sonra aşı oldu Covid-19’a karşı en etkili aşıyı geliştiren Alman BioNTech firmasının kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci ile 200 çalışanı aşı oldu.
Bakan Koca: "120 milyon doz aşı için anlaşma yapıldı"
Bakan Koca: "120 milyon doz aşı için anlaşma yapıldı" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu.
Özlem Türeci’den kanser aşısı müjdesi
Özlem Türeci’den kanser aşısı müjdesi Prof. Dr. Uğur Şahin ile birlikte Covid-19’a karşı geliştirdikleri aşı ile dünyanın gündemine oturan Dr. Özlem Türeci ABD basınına açıklamalarda bulundu.
Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'ye madalya
Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'ye madalya Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e Almanya’nın en üst düzey devlet madalyası verilecek.
Almanya'da Biontech krizi!
Almanya'da Biontech krizi! Türk Profesör Uğur Şahin'in kurduğu Alman Biontech firması tarafından geliştirilen aşıdan yeteri kadar sipariş edilmediği gerekçesiyle Berlin'de hükümet krizi çıktı.
Prof. Uğur Şahin Alman televizyonuna konuştu
Prof. Uğur Şahin Alman televizyonuna konuştu Geliştirdiği Corona virüs aşısı ile şirketinin değeri büyük artış gösteren ve dünyadaki en zengin Türk ünvanını kazanan Uğur Şahin, AB’nin aşıyı onaylamasının ardından Bild’e konuştu.
Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, Merkel'le görüştü
Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, Merkel'le görüştü Almanya Başbakanı Angela Merkel, BioNTech şirketinin kurucu ortakları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci ile Berlin’de videokonferansla görüştü.