Dünya Sağlık Örgütü


DSÖ’den Omicron açıklaması: "Önümüzdeki 6-8 haftaya dikkat!"
DSÖ’den Omicron açıklaması: "Önümüzdeki 6-8 haftaya dikkat!" Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, Omicron varyantı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, önümüzdeki 6-8 haftalık süreç ile ilgili de uyarılarda bulundu.
DSÖ'nün açıklaması herkesi korkuttu
DSÖ'nün açıklaması herkesi korkuttu Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Omicron'un daha bulaşıcı olması, Delta ile aynı anda dolaşımda olması, bunun bir vaka tsunamisine yol açmasından oldukça endişeliyim" dedi.
DSÖ’den Türkiye de dahil net Omicron uyarısı: "Kendinizi hazırlayın"
DSÖ’den Türkiye de dahil net Omicron uyarısı: "Kendinizi hazırlayın" Dünya Sağlık Örgütü, corona virüsünün en çok mutasyona uğrayan türü olarak bilinen Omicron varyantıyla ilgili endişe verici bir açıklama yaptı.
DSÖ'den aşılarla ilgili sevindiren açıklama
DSÖ'den aşılarla ilgili sevindiren açıklama Dünya Sağlık Örgütü yetkilisi, bugüne kadar Covid-19'a karşı uygulanan aşıların Omicron varyantına karşı da etkili olmaması için bir sebep olmadığını söyledi.
DSÖ'den Omicron açıklaması: "Panik olmayın"
DSÖ'den Omicron açıklaması: "Panik olmayın" Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), insanların Covid-19 varyantı Omicron karşısında panik olmaması gerektiğini ancak hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.
Facebook’tan Çin'e olay suçlama!
Facebook’tan Çin'e olay suçlama! Facebook çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD'nin Covid-19 pandemisinde Çin'i suçlamak için oluşturulan Wilson Edwards adlı sahte İsviçreli biyolog profilinin aslında Çin devlet altyapı şirketleriyle ilişkili olduğunu söyledi.
Dünya Sağlık Örgütü: "Bir yıl öncesine döndük"
Dünya Sağlık Örgütü: "Bir yıl öncesine döndük" Dünya Sağlık Örgütü'nün Avrupa bölgesinden sorumlu üst düzey ismi Dr. Kluge bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.