Dünya Sağlık Örgütü


Facebook’tan Çin'e olay suçlama!
Facebook’tan Çin'e olay suçlama! Facebook çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD'nin Covid-19 pandemisinde Çin'i suçlamak için oluşturulan Wilson Edwards adlı sahte İsviçreli biyolog profilinin aslında Çin devlet altyapı şirketleriyle ilişkili olduğunu söyledi.
Dünya Sağlık Örgütü: "Bir yıl öncesine döndük"
Dünya Sağlık Örgütü: "Bir yıl öncesine döndük" Dünya Sağlık Örgütü'nün Avrupa bölgesinden sorumlu üst düzey ismi Dr. Kluge bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.
DSÖ pandeminin bitişi için tarih verdi
DSÖ pandeminin bitişi için tarih verdi Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yoksul ülkeler yeterince aşıya erişemedikleri için Covid salgınının "gereğinden bir yıl daha uzun süreceğini" söyledi.
DSÖ'den Delta varyantı uyarısı!
DSÖ'den Delta varyantı uyarısı! DSÖ, Covid-19'un daha ölümcül varyantları ortaya çıkmadan kontrol altına alınabilmesi için ülkelere çağrıda bulundu.
Dünya Sağlık Örgütü: "Pandeminin yavaşladığı falan yok"
Dünya Sağlık Örgütü: "Pandeminin yavaşladığı falan yok" Corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, aşılama kampanyaları ve alınan önlemlere rağmen salgının hızını tam olarak kesmek mümkün olmuyor.
Corona virüs yasaklarının kalkmasına DSÖ’den sert yorum!
Corona virüs yasaklarının kalkmasına DSÖ’den sert yorum! Birleşmiş Milletler bünyesindeki Dünya Sağlık Örgütü'nün üst düzey yöneticilerinden Mike Ryan, vaka sayısı azalmaya başlayan ülkelerin açılması ile ilgili çok sert ve net bir mesaj verdi. Ryan, "Bütün kazanımları yitireceğiz" ifadesini kullandı.
Dünya Sağlık Örgütü'nden umutları tüketen açıklama
Dünya Sağlık Örgütü'nden umutları tüketen açıklama Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Corona virüsün ardından daha bulaşıcı ve ölümcül bir salgının ortaya çıkabileceğini ve bunun 'evrimsel kesinlikte' olduğunu söyledi.