eğitim


Okullar açıldı: İstanbul'da trafik yoğunluğu yaşanıyor
Okullar açıldı: İstanbul'da trafik yoğunluğu yaşanıyor İstanbul'da ara tatilin ardından okulların açıldığı ilk günde trafik yoğunluğu oluştu. Yoğunluk saat 08.00 itibarıyla yüzde 65'e ulaştı.
Beykoz Üniversitesi'nde yeni yüksek lisans programlarına başvurular devam ediyor
Beykoz Üniversitesi'nde yeni yüksek lisans programlarına başvurular devam ediyor Beykoz Üniversitesi, 2023-2024 bahar dönemi yüksek lisans kayıtları devam ediyor. Tezli-tezsiz, uzaktan eğitim ve Türkçe-İngilizce olmak üzere toplam 29 yüksek lisans programı bulunan Lisansüstü Programlar Enstitüsü'nde bahar dönemi başvuruları 1 Mart'a kadar sürecek.
Bahçeşehir Üniversitesi, nitelikli genç yazılımcılar için istihdam merkezi kurdu
Bahçeşehir Üniversitesi, nitelikli genç yazılımcılar için istihdam merkezi kurdu Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle Yazılım Yetenek Eğitim ve İstihdam Merkezi kurdu. Merkezde, 480 saat sürecek ücretsiz eğitim sonrası uzmanlaşacak genç yazılımcılar iş dünyasıyla buluşturularak istihdam fırsatı da sağlanacak.
Hande Erçel kızıl saçlarından çabuk vazgeçti
Hande Erçel kızıl saçlarından çabuk vazgeçti Son olarak Burak Deniz ile başrollerini paylaştığı "Bambaşka Biri" dizisiyle izleyici karşısına çıkan ünlü oyuncu Hande Erçel, imajını değiştirerek saçlarını kızıla boyatmıştı.
TED Üniversitesi, yapay zeka desteğiyle dil öğretmeni yetiştirecek
TED Üniversitesi, yapay zeka desteğiyle dil öğretmeni yetiştirecek TED Üniversitesi, uluslararası iş birliğiyle gerçekleştirdiği proje için 250 bin Euro fon almaya hak kazandığını duyurdu.
Eğitimci Fuat Sami: "Gerçek kişi temelli mentorluk GPT'si oluşturduk"
Eğitimci Fuat Sami: "Gerçek kişi temelli mentorluk GPT'si oluşturduk" Mektebim Koleji Girişimcilik Direktörü Fuat Sami, girişimcilik potansiyellerini keşfetmeleri ve fikirlerini gerçeğe dönüştürme fırsatı bulmaları için 17 yaş altı öğrencilere yönelik 'Bir Fikrin mi Var?' yarışması kapsamında gerçek kişi temelli mentorluk GPT'si yarattıklarını duyurdu.
Eğitim platformu TeacherX, BETT Show’da finale yükseldi
Eğitim platformu TeacherX, BETT Show’da finale yükseldi Eğitim teknolojileri alanında projelere imza atan TeacherX, dünyanın en büyük eğitim fuarı BETT Show’da, Avrupa 2’ncisi olarak finale kaldı. TeacherX, dünyanın farklı yerlerinden gelen finalistlerle birlikte, 25 Ocak’ta İngiltere’deki finallerde yer alacak.