Ekonomi haberleri


EYT, sözleşmeliye kadro ve ara zam masada
EYT, sözleşmeliye kadro ve ara zam masada Memurlara ek gösterge verilmesini öngören taslaktan sonra, sözleşmeli personel ve EYT konusunu gündemine alan hükûmet, 1 Ekim’de başlayacak yeni yasama döneminde her iki konuyu da yasalaştırmayı hedefliyor.
Otobüs firmaları kontak kapatabilir
Otobüs firmaları kontak kapatabilir Bilet gelirinin yakıt giderini karşılayamadığını belirten otobüs işletmecileri, ayakta kalmak için çözüm bekliyor. Aksi halde birçok sektörün etkileneceğine dikkat çekiyorlar.
Gram altın kritik seviyeyi aştı!
Gram altın kritik seviyeyi aştı! Altın fiyatları, Dolar/TL'deki artışla birlikte yükseldi. Gram altın 1000 TL'yi gördü.
‘Her 10 kişiden 9’u geçim sıkıntısı çekiyor
‘Her 10 kişiden 9’u geçim sıkıntısı çekiyor Türkiye ekonomisi hızla hiperenflasyona sürüklenirken yayınlanan son iki araştırmanın sonuçları 10 vatandaştan 9’unun geçim sıkıntısı çektiğini ortaya koydu. Büyük zorluk yaşayanların oranı yüzde 37’yi buldu.
Almanya borç batağında
Almanya borç batağında Almanya’da devlet borcu 2 trilyon 619 milyar euroyu aştı. Hükümetin neredeyse her alanda yeniden borçlanması ve borçların artması, uzmanları endişelendirdi: "Durum kritik..."
Bitcoin’de dikkat çeken hareketlilik
Bitcoin’de dikkat çeken hareketlilik Bitcoin, haftalardır süren düşüş trendini kırarak 30 bin doların üzerine çıktı. Solana ve Cardano'daki sert yükseliş ise dikkat çekti. İşte kripto piyasasında son durum...
Kartlı harcamalarda yeni rekor
Kartlı harcamalarda yeni rekor Geçen hafta kartlı harcamalar yıllık yüzde 109,4'lük artışla 66 milyar TL'ye ulaşarak rekor tazeledi. Enflasyon ve e-ticaret artışı yükselişte etkili olurken, vatandaşın kredi kartı borcu 259 milyar TL'ye ulaştı.