Ekonomi haberleri


HİSSELERİ ÇÖKEN HANZADE DOĞAN EN GÜÇLÜ KADINLAR LİSTESİNE GİRDİ Dünyanın en güçlü kadınları listesine girmeyi başaran Hanzade Doğan’ın halka arz ettiği hepsiburada.com hisseleri ise yılın en çok kaybettirenleri arasına girdi.
Tarım Kredi Kooperatifleri en ucuzu olacak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Tarım Kredi Kooperatifleri, diğer marketlere göre daha ucuz. Buralarda fiyat konusunda dikkat ediliyor. Diğer marketlerle kıyaslama yapılıyor. Pahalı olan bir şey varsa, hemen fiyatı aşağıya çekiliyor" dedi.
Karnabahar tarlada 4 tezgahta 15 lira! Tarladan alış fiyatı 4 lira olan karnabahar halden pazarcılara kilosu 5 ila 5.50 liradan veriliyor. Şifa deposu ürünün satış fiyatı pazarlarda 9-12, market ve manavlarda ise 13-17 liraya çıkıyor...
Yaşar Holding’de yönetim kurulu başkanı neden hâlâ belirlenemedi? Selim Yaşar’ın ölümü sonrasında Yaşar Holding yönetiminin arafta kalması, olağanüstü gelişmeler için bir bayrak değişimi planının bulunmadığını gösterdi.
Dolarda rekor üstüne rekor! Dün akşam 9'u aşarak rekor kıran dolar/TL'de bu sabah 9,04'lük yeni zirve görüldü. Geçen ay faiz indirim mesajı verilmeden hemen önce kur 8,30 seviyesindeydi.
Ağustos ayı işsizlik rakamları açıklandı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ağustos 2021 dönemine ait işgücü rakamlarını açıkladı. İşsizlik oranı önceki aya göre değişim göstermeyerek yüzde 12,1 seviyesinde gerçekleşti.
Zordaki otelleri yeme içme mekanları kurtaracak Corona virüs salgını sonrası özellikle şehir otellerinin konsept değişimi ile birer deneyim merkezi haline gelmesi hedefleniyor.