Ekrem İmamoğlu


NASA’nın İstanbul paylaşımına Ekrem İmamoğlu’ndan yanıt NASA'nın İstanbul'un uydu görüntüsüne yer verdiği paylaşımına yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Hey NASA, İstanbul'un uzaydan da muhteşem gözüktüğünü bu akşam bize hatırlattığın için teşekkürler" notunu düştü.
Ekrem İmamoğlu’na kentsel dönüşüm protestosu Eyüpsultan'da kentsel dönüşüm projesi temel atma törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir grup mahalleli tarafından protesto edildi.
Ekrem İmamoğlu'nun müdürü, BELTUR'u eşine sponsor yaptı! Bomba iddiaya göre İBB kuruluşu BELTUR A.Ş. Genel Müdürü Cenk Akın, Hıdiv Kasrı'nı modacı eşi için kapattı ve defilesinin yeme/içme sponsoru BELTUR oldu.
Ekrem İmamoğlu’dan ‘dezenfektan ihalesi’ savunması İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın İBB’nin, 15 bin litrelik dezenfektan alımı ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla başlattığı ön inceleme kapsamında 3 Mayıs’ta yazılı savunmasını verdi.
Ekrem İmamoğlu hakkında 'dezenfektan' incelemesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, pandemiyle mücadele için dezenfektan aldı. İçişleri Bakanlığı ‘ihalede devletin zarara uğratıldığı’ iddiasıyla Ekrem İmamoğlu hakkında ön inceleme başlattı.
İstanbul Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden Ekrem İmamoğlu’na yanıt İstanbul Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kayıp olduğu iddia edilen Adalar’daki atlarla ilgili sorumluluğun Tarım ve Orman Bakanlığı’nda olduğuna ilişkin açıklamalarına yanıt verdi.
İçişleri Bakanlığı’ndan Ekrem İmamoğlu kararı İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma izni vermedi.