elektrik


Elektriğe de zam geldi
Elektriğe de zam geldi Sanayi ve ticarethanelerde kullanılan elektriğe yüzde 25, konut ve tarımsal faaliyetlerde kullanılan elektriğe ise yüzde 15 zam geldi.
Tek zamanlı tarife ile faturanızı düşürebilirsiniz
Tek zamanlı tarife ile faturanızı düşürebilirsiniz Vatandaşlar elektrik faturalarını düşürmenin yollarını ararken, 'tek zamanlı tarife' ile 'çok zamanlı tarife' seçeneklerinden hangisinin avantajlı olduğu tartışılıyor.
4.5 milyon abonenin gazı ve elektriği kesildi
4.5 milyon abonenin gazı ve elektriği kesildi Hayat pahalılığındaki artış nedeniyle 3 milyon 449 bin 344 abonenin elektriği kesilirken 1 milyon 93 bin 581 abonenin ise doğalgazı kapatıldı.
Meclis’in iki aylık elektrik faturası 7 milyon 675 bin TL
Meclis’in iki aylık elektrik faturası 7 milyon 675 bin TL TBMM’nin elektrik faturalarının “ticarethane” statüsü ile faturalandırıldığı ortaya çıktı. 2022’nin ilk iki ayında TBMM’nin 7 milyon 674 bin 810 bin lira fatura ödediği belirtildi.
Elektriğe yüzde 20 zam kapıda
Elektriğe yüzde 20 zam kapıda Elektrikte zararına üretim başladı. Nisanda zam yapılmaması durumunda temmuz ayında yüzde 100’ün üzerinde zamma mecbur kalınacağı ifade ediliyor.
Elektriğe yapılan zamlar Mansur Yavaş'ı da çarptı!
Elektriğe yapılan zamlar Mansur Yavaş'ı da çarptı! Metroda kullanılan elektriğin Ocak 2022 faturası 9.5 milyon TL oldu. Geçen yıl aynı dönemde fatura 5.3 milyon TL idi. Artış 2 kata yaklaştı.
Elektrikte indirim sağlayacak formül
Elektrikte indirim sağlayacak formül Devlet, Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) üzerinden elektrik satacak. Elektrik tedarik şirketleri piyasadan aldıkları elektriğin en az yüzde 50, en fazla yüzde 90’ını EÜAŞ’tan almak zorunda olacak.