enflasyon


HÜDA PAR'dan zam çıkışı: "Gittiğiniz yol çıkmaz sokaktır!"
HÜDA PAR'dan zam çıkışı: "Gittiğiniz yol çıkmaz sokaktır!" HÜDA PAR Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Şeyhmus Tanrıkulu, sosyal medya hesabından yeni gelen zamlara tepki gösterdi. İktidara seslenerek “Zam yağmuru ile mi enflasyon düşecek! Gittiğiniz yol çıkmaz sokaktır” dedi.
Euro, 29 lirayı geçerek rekor kırdı!
Euro, 29 lirayı geçerek rekor kırdı! Euro kuru ilk kez 29 lirayı geçerek rekor kırdı.
Vergi artışları Dolar'ı vurdu! Yeni rekor geldi!
Vergi artışları Dolar'ı vurdu! Yeni rekor geldi! Türkiye yeni güne vergi ve harçlarda büyük artışlarla başlarken, dolar da 26,19 ile rekor tazeledi.
Bakan Mehmet Şimşek 'Devam edecek' diyerek duyurdu
Bakan Mehmet Şimşek 'Devam edecek' diyerek duyurdu Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonun tek haneye düşürülmesi için kademeli parasal sıkılaştırma devam edecek” açıklamasında bulundu.
Alkol ve sigarada ÖTV zammı belli oldu
Alkol ve sigarada ÖTV zammı belli oldu Enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından, alkol ve sigaraya gelecek ÖTV zammı da belli oldu.
Asgari ücretlinin alım gücü 2.855 TL azaldı
Asgari ücretlinin alım gücü 2.855 TL azaldı Asgari ücret 11.402 liraya yükseltildi ama ne fayda... 8.506 lira olan eski asgari ücretin alım gücü 5.651 liraya düşmüştü. Yenisi ise daha ele geçmeden 2.847 lira eridi.
Merkez Bankası (MB) Başkanı Hafize Gaye Erkan: "Enflasyonla mücadele edeceğiz"
Merkez Bankası (MB) Başkanı Hafize Gaye Erkan: "Enflasyonla mücadele edeceğiz" Hafize Gaye Erkan, İstanbul Finans Merkezi'nde banka yöneticileriyle bir araya geldiği toplantının ardından yaptığı açıklamada, "Hem fiyat istikrarı hem de finansal istikrarı sağlayarak enflasyonla mücadele edeceğiz" dedi.