enkaz


Rönesans Rezidans'ın enkazından yürek yakan bir dram daha
Rönesans Rezidans'ın enkazından yürek yakan bir dram daha Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerde Ukrayna'daki savaştan kaçıp Rönesans Rezidans'a yerleşen Yulia Petrova (47) ve çocuklarından Matvei Gladki (6) hayatını kaybederken, Zakhar Gladki'den (11) ise hala haber alınamadı.
Uğur Aslan: "Buruk bir bayram geçireceğim"
Uğur Aslan: "Buruk bir bayram geçireceğim" Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sebebiyle en çok etkilenen illerden biri Hatay olmuştu. Yaşanan felakette oyuncu Uğur Aslan'ın da ailesinden birçok kişi göçük altında kalarak hayatını kaybetmişti.
Kilis'te depremde ağır hasar gören 6 katlı bina çöktü
Kilis'te depremde ağır hasar gören 6 katlı bina çöktü Asrın felaketinin ardından Kilis'te ağır hasar görünce boşaltılan 6 katlı apartman çöktü. Ekipler, enkaz altında kalan olup olmadığını araştırıyor.
Acılı baba: "Kızımın 'Baba' deyişi kulaklarımdan gitmiyor"
Acılı baba: "Kızımın 'Baba' deyişi kulaklarımdan gitmiyor" Kahramanmaraş merkezli depremlerde yüzlerce kişiye mezar olan Rönesans Rezidans’ın enkazı altında kalan Meryem Özgür ile 16 aylık kızı Esila Özgür’e hala ulaşılamadı.
Minare, yıkım sırasında iş makinesinin üzerine devrildi; operatör öldü
Minare, yıkım sırasında iş makinesinin üzerine devrildi; operatör öldü Gaziantep'te depremde hasar gören minare, yıkım sırasında iş makinesinin üzerine devrildi. 25 yaşındaki operatör Mert Köseoğlu hayatını kaybetti.
Avcılar'da inşaatta beton kalıplar çöktü; 5 işçi göçük altında kaldı!
Avcılar'da inşaatta beton kalıplar çöktü; 5 işçi göçük altında kaldı! İstanbul Avcılar'da bir iş merkezinin inşaatında beton döküldüğü sırada beton kalıpları çöktü. Bu sırada inşaatta çalışan 5 işçi göçük altında kaldı. İşçilerden 3'ü yara almadan kurtulurken, 2'si hafif yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.
Depremde yıkılan 300 bina incelendi! 'Karot' sonucu şoke etti!
Depremde yıkılan 300 bina incelendi! 'Karot' sonucu şoke etti! KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık, Kahramanmaraş ve çevresinde büyük yıkıma neden olan depremler sonrasında üniversiteden 15 kişilik uzman ekiple bölgede incelemelerde bulundu.