ev sahibi


Televizyon programında evini gören ev sahibi şoke oldu!
Televizyon programında evini gören ev sahibi şoke oldu! Diş hekimliği öğrencisi, bir TV programı ile görüşerek kiracı olarak oturduğu evi baştan aşağı değiştirtti. Ev sahibi evin yeni halini görünce soluğu mahkemede aldı.
Arabuluculuk bürolarında ilk gün yoğunluğu
Arabuluculuk bürolarında ilk gün yoğunluğu Kiracı ve ev sahipleri arasında mahkemelerde oluşan dava yükünü hafifletmek için yürürlüğe giren arabuluculuk sisteminde ilk gün yoğunluk yaşandı.
Pınar Eliçe'ye kiracısından şantaj!
Pınar Eliçe'ye kiracısından şantaj! Son zamanlarda kiracı ve ev sahibi tartışmaları sıkça gündem olurken sanatçı Pınar Eliçe'de İstanbul Şişli'deki kiracısını ne evden çıkartabiliyor, ne de aylardır kira alabiliyor.
Bakan Yılmaz, 'Yüzde 25 sınırı aşılabilir' diyerek şartı açıkladı
Bakan Yılmaz, 'Yüzde 25 sınırı aşılabilir' diyerek şartı açıkladı 1 Eylül itibarıyla başlayacak olan zorunlu arabuluculuk dönemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 1 ay içinde uzlaşma sağlanırsa mahkemeye gidilmeyeceğini, tarafların anlaştığı takdirde yüzde 25 sınırının aşılabileceğini söyledi.
İstanbul'da günlük kiralanan 50 bin ev var!
İstanbul'da günlük kiralanan 50 bin ev var! Maliye, ev sahiplerinin kapısını çalmaya hazırlanıyor. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin verilerine göre airbnb.com’a kayıtlı İstanbul’da 50 bin, Antalya’da 30 bin 350, İzmir’de 11 bin 400 ve Bodrum’da da 7 bin 150 mülk bulunuyor.
Ev fiyatlarını düşürecek hamle! Boş ofisler konut olacak
Ev fiyatlarını düşürecek hamle! Boş ofisler konut olacak Hükümet konut arzını artırmak ve kiraları düşürmek için ofislerin dönüşüm yolunu açtı. Bu dönüşümle İstanbul'da 50 bin, Türkiye genelinde 100 bin yeni konut arzı sağlanabileceği belirtiliyor.
Sosyetikler kira paralarıyla tatile çıktı!
Sosyetikler kira paralarıyla tatile çıktı! Ağustos'ta, Monte Carlo'da Tarkan'la eğlenecek olan sosyetikler 2023 yazını nasıl geçiriyor?