ev sahibi


Kira artış oranı Aralık ayında ne kadar? Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla Aralık ayı kira artış oranı belli oldu. TÜFE’nin on iki aylık ortalaması baz alınarak belirlenen kira artış oranı Aralık ayı için yüzde 17,71 oldu.
Ev alım satımında yeni dönem! Gayrimenkulden alınan vergiler diğer tasarruf araçlarının vergilendirilmesi dikkate alınarak yeniden değerlendirilecek. Tapuya entegre bir Gayrimenkul Değer Bilgi Merkezi kurulacak.
Konut satın almak artık hayal oldu Düşük faiz ortamı nedeniyle krediye kolay erişim ve arz kısıtı konut sektörüne fiyat ve kira artışı olarak yansıdı. Buna bağlı olarak önümüzdeki dönemde ev sahipliğinde azalma, kiracılıkta artış bekleniyor.
ACCE LUXURY HOMES YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ DİLBER KONUT SEKTÖRÜNÜ DEĞERLEDİRDİ Gayrimenkul sektöründe hareketlilik devam ederken, yüksek faiz oranları vatandaşların ev sahibi olması zora sokuyor.
İzmir’de kiralık ev kalmadı! Pandemi sürecinde inşaat üretiminin durması, eğitim öğretimin yüz yüze yapılmaya başlanması ve deprem gibi nedenlerle İzmir başta olmak üzere tüm kentlerde kiralık daire sıkıntısı zirve yaptı.
Denizi gören kira 35 bin liraya çıktı! Kiralık ev fiyatlarında son bir yılda yüzde 100’ün üzerinde artış yaşandı, Lüks semtlere ise para dayanmıyor. Gayrimenkul danışmanı Erkan Zing "İnsanlar artık o kadar yüksek kira ödemek yerine ev alıyor" dedi.
Üniversiteli sayısı artarken devlete ait 13 yurt kapandı Bu yılın başında Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 781 yurt vardı. Sayı bu ay 768’e indi. Sadece 720 bin öğrenciye yurt imkanı sağlandı. Kalan 7.3 milyon öğrenci ev sahiplerinin insafına bırakıldı.