Fatih


Balat'taki oyuncak müzesi alev alev yandı
Balat'taki oyuncak müzesi alev alev yandı İstanbul Fatih'te bulunan Balat Oyuncak Müzesi'nde yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevlere itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor.
AFAD'dan kritik İstanbul açıklaması: "Zemin sıvılaşmasında 15 ilçeye dikkat"
AFAD'dan kritik İstanbul açıklaması: "Zemin sıvılaşmasında 15 ilçeye dikkat" Marmara'da beklenen olası depreme karşı alınacak tedbirlerle ilgili kritik bir açıklama geldi. AFAD, İstanbul'da zemin sıvılaşma riski en yüksek olan 15 ilçeyi duyurdu.
Ekrem İmamoğlu: "Her gün çok şaşırmaya devam ediyoruz"
Ekrem İmamoğlu: "Her gün çok şaşırmaya devam ediyoruz" İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Feshane'deki sergi hakkında soruşturma başlatılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
İstanbul'da korkunç otel yangını! Turistler pencerelerden atlamak istedi
İstanbul'da korkunç otel yangını! Turistler pencerelerden atlamak istedi İstanbul Fatih'te 5 katlı bir otelin giriş katında bulunan elektrik panosunda yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürülen yangın, otelde konaklayan turistler de büyük paniğe yol açtı. Turistler, ekiplerin çalışmalarıyla bulundukları odalardan tahliye edildi.
Fatih'te metruk bina alev alev yandı
Fatih'te metruk bina alev alev yandı İstanbul Fatih'te, 2 katlı metruk bina sabah saatlerinde alev alev yandı. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürülürken, binanın hemen yanındaki otelde kalanlar bir süre panik yaşadı.
19 yıl önce işlenen cinayette 25 yıla kadar hapis istemi
19 yıl önce işlenen cinayette 25 yıla kadar hapis istemi İstanbul'da müzik öğretmeni iki çocuk annesi Arzu Nihan Çelik'i 5 Mayıs 2004'te kocasının azmettirmesi sonucu öldürdüğünü geçen sene itiraf eden Erkan Can ve olayda aracılık eden Ceyhan Özmaden'in yargılandıkları davada, savcı mütalaasını açıkladı.
Fatih'te İETT otobüsüne balta ile saldıran İETT otobüsü şoförü tutuklandı
Fatih'te İETT otobüsüne balta ile saldıran İETT otobüsü şoförü tutuklandı Fatih'te bir İETT otobüs şoförü aynasına çarptığını öne sürdüğü başka bir İETT şoförüne baltayla saldırmış ve otobüsün ön camına zarar vermişti. Emniyetin yaptığı çalışmanın ardından gözaltına alınan Y.K. isimli İETT şoförü çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.