firma


Sahte konut fotoğraflarıyla vatandaşı kandırdılar!
Sahte konut fotoğraflarıyla vatandaşı kandırdılar! Konut ve araçta fahiş fiyatlara savaş açan Ticaret Bakanlığı, bir yandan da sahte gayrimenkul ilanları ile vatandaşları dolandırmaya çalışan emlakçılara karşı harekete geçti.
Ankara'da kömür madeninde göçük: Yaralılar var
Ankara'da kömür madeninde göçük: Yaralılar var Ankara'nın Nallıhan ilçesine bağlı Çayırhan Mahallesi'nde kömür madeninde göçük meydana geldi. Ankara Valiliğinden alınan bilgiye göre yaralanan 15 maden işçisi Beypazarı Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Dört günlük mesai Almanya'da denenecek
Dört günlük mesai Almanya'da denenecek Almanya'da 2024'ten itibaren başlatılması planlanan pilot projeyle haftada 4 gün çalışma sisteminin denenmesi öngörülüyor. Bu sistemde, çalışma süresi kısaltılacak, ancak verim ve ücret aynı kalacak.
İş dünyasını sarsan 'çalıntı çek' kâbusu
İş dünyasını sarsan 'çalıntı çek' kâbusu Çalıntı çekler iş dünyanın kâbusu olmuş durumda. Kargo yolu ile gönderilen çekler, şebeke tarafından çalınıyor. Çalınan çek icraya konuluyor. İcra takibini gören kimi bankalar da harekete geçince, çeki çalınan firmanın kredileri dahi geri çağrılabiliyor.
Ekonomik kriz şirketleri de vurdu!
Ekonomik kriz şirketleri de vurdu! Yıl başından bu yana 41 binden fazla şirket ve ticari işletme kapandı. Yalnızca temmuz ayında üretimden çekilen imalat sanayi şirketi sayısı 548’i buldu.
Rekabet Kurulu'ndan Ak Gıda'ya soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan Ak Gıda'ya soruşturma Rekabet Kurulu, 'İçim' markasının sahibi Ak Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.
Kozmetik sektörüne rekabet soruşturması
Kozmetik sektörüne rekabet soruşturması Rekabet Kurulu, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri sektöründe faailyet gösteren 15 şirket için soruturma başlattı.