Gazze


Güzel oyuncu Gazze’yi desteklediği için kadrodan çıkarıldı
Güzel oyuncu Gazze’yi desteklediği için kadrodan çıkarıldı Meksikalı aktris ve şarkıcı Melissa Barrera, İsrail'in haftalardır devam eden şiddetine tepki gösterdiği için Hollywood’da tepki çekti.
DSÖ, Gazze’deki bir çalışanının 6 aylık bebeğiyle öldürüldüğünü duyurdu
DSÖ, Gazze’deki bir çalışanının 6 aylık bebeğiyle öldürüldüğünü duyurdu DSÖ Filistin ofisi, acil durum ekibinde çalışan Dima Abdullatif Mohammed Alhaj’ın kocası ve 6 aylık bebeği ile Gazze’nin güneyindeki evlerinin İsrail tarafından bombalanması sonucu hayatını kaybettiğini duyurdu. Dima’nın kaldığı evde barınan 50 kişinin de öldüğü belirtildi.
Gazzeli çocuklar BM’ye mektup gönderdi
Gazzeli çocuklar BM’ye mektup gönderdi UNRWA’nın faaliyet gösterdiği Gazze’deki bir okulun öğrencileri, Genel Komiser Phillipe Lazzarini’ye mektup gönderdi.
Şifa hastanesinden 28 bebek Mısır’a nakledildi
Şifa hastanesinden 28 bebek Mısır’a nakledildi Dünya Sağlık Örgütü (DÖS) Genel Direktörü Tedros Ghebreyesus, dün yaptığı açıklamada Şifa hastanesinden tahliye edilen 31 prematüre bebeğin 28’inini tedavi görmek için Mısır’a nakledildiğini belirtti.
İsrail televizyon kanalından tüm dünyaya savaş tehdidi: "Sizin için geliyoruz"
İsrail televizyon kanalından tüm dünyaya savaş tehdidi: "Sizin için geliyoruz" Gazze'ye yönelik saldırılarına 46. günde devam eden İsrail'de televizyon kanalı Channel 14'ün sunucusu Shai Golden, tüm dünya ülkelerini savaş ve soykırımla tehdit etti.
Numan Kurtulmuş: "BM’nin yırtılıp çöp tenekesine atıldığının ilanı"
Numan Kurtulmuş: "BM’nin yırtılıp çöp tenekesine atıldığının ilanı" TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, MIKTA 9. Parlamento Başkanları Konferansı 1. Oturumu’nda yaptığı konuşmada, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Refah sınır kapısından içeriye alınmadığını hatırlatarak, “Bu BM'nin yırtılıp çöp tenekesine atıldığının alenen ilanıdır” dedi.
DSÖ: "Şifa hastanesinden 31 hasta bebek tahliye edildi"
DSÖ: "Şifa hastanesinden 31 hasta bebek tahliye edildi" Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Ghebreyesus, DSÖ önderliğinde, Birleşmiş Milletler ve Filistin Kızılayı’ndan ekiplerin Şifa hastanesinden 31 hasta bebeği tahliye ettiğini duyurdu.