göçmen


Muz yeme paylaşımı yapan 45 kişi için karar verildi
Muz yeme paylaşımı yapan 45 kişi için karar verildi İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı'nca, sosyal medyada muz görüntüsü paylaşımı yapan 45 yabancı uyruklunun, adli işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezlerine sevk edildiğini açıkladı.
Yabancı uyruklu 7 şahsa sınır dışı!
Yabancı uyruklu 7 şahsa sınır dışı! Sosyal medyada dolaşıma sokulan ve kısa sürede gündem olan provokatif 'muz yeme' videosu çeken Suriyeli uyruklu şahıslarla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.
Fatih Altaylı çok sert çıktı: "Memleketinden kaçan yavşak!"
Fatih Altaylı çok sert çıktı: "Memleketinden kaçan yavşak!" Usta gazeteci Fatih Altaylı, sosyal medya üzerinden başlatılan muz yeme görüntüleri kampanyasına tepki gösterdi.
Yunanistan Başbakanı Mitsotakis'ten Türkiye açıklaması: "Erdoğan’la hemfikiriz"
Yunanistan Başbakanı Mitsotakis'ten Türkiye açıklaması: "Erdoğan’la hemfikiriz" Yunanistan Başbakanı Kiryakos Mitsotakis, olası bir göç dalgasına karşı Türkiye'nin önemli bir ortak olduğunu belirterek yeni bir mülteci akınına karşı Erdoğan'la yaptığı görüşmeden bahsetti.
Kayıtsız göçmenler toplanacak
Kayıtsız göçmenler toplanacak Mülteci politikası için hükûmet yeni bir yol haritası hazırlıyor. Şehirlerde toplu hâlde yaşamaları önlenecek. Kaçak mülteci çalıştıran işverenlere sıkı denetim geliyor. Suriye sınırındaki kamplarda hazırlıklar da hızlandırıldı.
Erdoğan'dan göçmen değerlendirmesi: "Hepsini geri göndereceğiz"
Erdoğan'dan göçmen değerlendirmesi: "Hepsini geri göndereceğiz" Muhalefetin Afgan göçmenlerle ilgili iddiasına tepki gösteren Erdoğan “CHP yine yalan söylüyor. 300 bin Afgan göçmen geldi. Hepsini geri göndereceğiz. Türkiye daha fazla göçmen kabul edemez” dedi.
Fatih Altaylı'dan çok sert 'göç' yazısı!
Fatih Altaylı'dan çok sert 'göç' yazısı! Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Türkiye'ye yönelik yapılan göçleri köşesine taşıdı.