grip


Grip vakaları artıyor, eczanelerdeki grip aşısı yeterli mi?
Grip vakaları artıyor, eczanelerdeki grip aşısı yeterli mi? Eczanelerde grip aşısı satışları sürüyor. 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan kişiler grip aşısından ücretsiz faydalanabilirken, bu grubun dışında kalanlar 243 TL ücretle grip aşısına ulaşıyor.
İngiltere ve Avrupa'da kuş gribi paniği, 48 milyon kuş itlaf edildi
İngiltere ve Avrupa'da kuş gribi paniği, 48 milyon kuş itlaf edildi Avrupa gıda güvenliği ve hastalık önleme kurumlarının son verilerine göre kuş gribi vakaları yüzünden İngiltere ve Avrupa ülkelerinde son bir yıl içinde 47,7 milyon kuş itlaf edildi.
Grip olduktan sonra yapmanız gereken ilk şey
Grip olduktan sonra yapmanız gereken ilk şey Grip olup iyileştikten sonra yapmanız gereken ilk şey diş fırçanızı değiştirmenizin gerektiği vurgulandı.
Grip aşısı Alzheimer’a yakalanma riskini düşürüyor
Grip aşısı Alzheimer’a yakalanma riskini düşürüyor Yapılan yeni bir çalışma, grip aşısının unutkanlığa karşı savaşmaya hazır hale gediğini ortaya koydu. ABD’deki araştırmaya göre , grip aşısı olan kişilerin olmayanlara kıyasla Alzheimer’a yakalanma riskinin yüzde 40 daha düşük olduğu tespit edildi.
Grip ile Covid birlikteliğinde korkulan olmadı
Grip ile Covid birlikteliğinde korkulan olmadı Bilim insanlarının Covid-19 ve grip vakalarının birlikte görülmesi sebebiyle hastalığın daha da ağırlaşacağı ve hastanelerin zor durumda kalacağına ilişkin senaryosu gerçekleşmedi.
Aynı anda hem grip hem de corona virüsü tespit edildi!
Aynı anda hem grip hem de corona virüsü tespit edildi! Corona virüsü salgınına karşı sıkı önlemlerin alınmasına karşın vaka sayılarının son dönemde arttığı İsrail'de bilim dünyasını endişelendiren bir olay yaşandı. Uzmanlar ilk "grip/corona" vakasının hamile bir kadında çıktığını açıklandı.
Maskeler çıktı, grip vakaları arttı
Maskeler çıktı, grip vakaları arttı Covid-19 önlemlerinin gevşemesiyle birlikte bu yıl grip vakalarında da artış yaşandığını belirten Uslu, “Maske takmayanlar virüse davetiye çıkartıyor” dedi.