İçişleri Bakanlığı


Süleyman Soylu ile ilgili flaş ‘istifa’ iddiası! AK Parti 23. dönem Milletvekili Feyzi İşbaşaran, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa ettiğini iddia etti.
İçişleri Bakanlığı’ndan yeni genelge İçişleri Bakanlığı ülkeye girişlerle ilgili yeni bir genelge yayımladı. Buna göre; Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’dan gelen uçuşlar bu konuda yeni bir karar alınıncaya kadar durduruldu.
Normalleşmede yeni dönemin detayları belli oldu Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Kabine Toplantısı'nda, koronavirüs salgınına yönelik alınacak olan yeni tedbirler görüşüldü. Kabine Toplantısı'nın ardından ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme sürecinde alınan yeni kararları duyurdu.
Süleyman Soylu: "10 bin dolar alan siyasetçi şu an milletvekili değil" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile dün gerçekleştirdiği görüşmede 10 bin dolar alan siyasetçinin, 600 milletvekilinden biri olmadığını söylediği öğrenildi. Soylu, konuya ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na bilgi verdi.
Sinema salonlarının açılması 1 Temmuz’a ertelendi İçişleri Bakanlığı'nın 1 Haziran'da yayımladığı genelgeyle yeniden faaliyete geçebileceği açıklanan sinema salonlarının 1 Temmuz'a kadar kapalı kalmasına karar verildi.
İçişleri Bakanlığı’ndan kademeli normalleşme genelgesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararlarıyla ilgili 81 il valiliğine genelge gönderen İçişleri Bakanlığı, yasaktan muaf olan kişi ve yerlerin listesini de paylaştı.
Süleyman Soylu cephesinden Hadi Özışık yorumu İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mut, Hadi Özışık’la ilgili açıklama yaptı.