İçişleri Bakanlığı


Yasaklardan muaf olanlar belli oldu Corona virüs salgını ile mücadele çerçevesinde kısmi kapanma başlıyor. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği kısmi kapanma genelgesi ile, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf yerler ve kişiler listesi de belli oldu.
İçişleri Bakanlığı’ndan Ramazan genelgesi İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 11 maddelik 'Ramazan Tedbirleri' genelgesi 81 illin valiliklerine gönderildi. Genelgeye göre, kalabalıkların bir araya geldiği etkinlik ve iftar çadırlarına izin verilmeyecek.
İçişleri Bakanlığı: "Mart ayında 29 kadın yaşamını yitirdi" İçişleri Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "2021 Mart ayında 29 kadın yaşamını yitirdi" dedi.
Süleyman Soylu’dan flaş Kürşat Ayvatoğlu açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti'de büro çalışanı olarak görev yapan Kürşat Ayvatoğlu'nun kokain kullanmaktan gözaltına alınmasına ilişkin Sözcü Gazetesi'ne konuştu.
2021 yılında 26 terör eylemi engellendi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terör operasyonlarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Yılbaşından bugüne kadar 26 terör eylemini engelledik hatta birini bugün engelledik." ifadelerini kullandı.
İçişleri Bakanlığı'ndan yeni "dinamik denetim" açıklaması İçişleri Bakanlığı dinamik denetimler ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Açıklamada, yeme, içme alanlarının ardından konaklama tesisleri de denetlendi.
Önemli uyarı: 'Seyahat yasağı gelmezse bu renkler değişebilir' Vaka sayılarına göre illerde coronavirüs tedbirleri esnetildi. Ancak şehirler arası seyahat yasağı yok. Uzmanlar “İller arası geçiş mutlaka sınırlandırılmalıdır” diyor.