İçişleri Bakanlığı


Bakan Yerlikaya: "Siber suçlarla mücadele kapsamında 65 şüpheli yakalandı"
Bakan Yerlikaya: "Siber suçlarla mücadele kapsamında 65 şüpheli yakalandı" İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, siber suçlarla mücadele kapsamında 7 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 65 şüphelinin yakalandığını açıkladı.
Ankara'da MKE fabrikasında patlama
Ankara'da MKE fabrikasında patlama Ankara'nın Mamak ilçesindeki Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) Kapsül Fabrikası'nda patlama meydana geldi.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan 15 Temmuz mesajı
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan 15 Temmuz mesajı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 7'nci yıl dönümü hakkında açıklamalarda bulundu.
Bakan Yerlikaya: "30 bin 592 personelimizle yol güvenliği için tedbir aldık"
Bakan Yerlikaya: "30 bin 592 personelimizle yol güvenliği için tedbir aldık" İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinde 30 bin 592 personel ile yol güvenliği için tedbir aldıklarını, havadan 3 bin 106 saat trafik denetimi gerçekleştirileceğini bildirdi.
Sokakta kurban kesip, atıklarını gömenlere 10 bin 319 lira ceza kesilecek
Sokakta kurban kesip, atıklarını gömenlere 10 bin 319 lira ceza kesilecek Kurban Bayramı'nda park, bahçe, cadde, sokak, bina önleri, meydan gibi umuma açık yerlerde kesim yapanlara 3 bin 36 lira, kurban atıklarını toprağa gömenlere de 7 bin 283 lira ceza kesilecek.
Bakan Yerlikaya: "330 bin depremzedenin kira yardımı bayram öncesi yatırılacak"
Bakan Yerlikaya: "330 bin depremzedenin kira yardımı bayram öncesi yatırılacak" İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 45 bin hanenin kira yardımı aldığını belirterek, "Bunların ilk 2 ay kira ödemelerini gerçekleştirdik. Türkiye genelinde 330 bin Malatya’da ise 45 bin 700 hanenin kira yardımını bayramdan önce yatırmış olacağız" dedi.
İçişleri Bakanı Yerlikaya, Soylu'dan görevi devraldı
İçişleri Bakanı Yerlikaya, Soylu'dan görevi devraldı Yeni kabinede İçişleri Bakanı olan Ali Yerlikaya, Süleyman Soylu'dan görevi devraldı. Yerlikaya, "Mavi vatanımızın her bir damlası bize emanet. Milletimizin her bir ferdi bize emanet. Biz milletimizin emrindeyiz" dedi.