ilaç


FETÖ’den ihraç edilen profesör hakkında şok iddialar
FETÖ’den ihraç edilen profesör hakkında şok iddialar Peş peşe gelen çocuk tacizi iddiaları savcılığı şüphelendirdi. Olayın arkasından, ketamin, telkin ve FETÖ’den ihraç edilen profesör çıktı.
Hayati öneme sahip ilaçlara erişimde şikayetler yüzde 113 arttı!
Hayati öneme sahip ilaçlara erişimde şikayetler yüzde 113 arttı! Birçok hasta ve hasta yakını, tedavide kritik öneme sahip ilaçların tedarik edilememesi sorununu, çözüm platformu Şikayetvar üzerinden dile getirdi. İlaç üretici firmalara yönelik şikayetler, platformda geçen yıla oranla yüzde 113 arttı.
Bakan Koca açıkladı! Eris varyantı Türkiye'ye sıçradı mı?
Bakan Koca açıkladı! Eris varyantı Türkiye'ye sıçradı mı? Sosyal medya üzerinde COVID vakalarının arttığı iddialarını yalanlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ana kadar Türkiye’de Eris varyantının bulunmadığını söyledi.
Astım ilaçları bağımlılık yapar mı?
Astım ilaçları bağımlılık yapar mı? Astım hastalarının birçoğu ilaçlarının bazılarının kortizon içermesi nedeniyle yan etkilerinden ve bağımlılık yapmalarından korkuyor. Peki bu bilgiler ne kadar doğru?
İstanbul'da eczacı kalfalarına operasyon: 3 gözaltı
İstanbul'da eczacı kalfalarına operasyon: 3 gözaltı İstanbul'da doktor tarafından reçete ile verilen ancak her ay ilaçlarını almayan hastaların adına ilaç alarak bunları sporcular başta olmak üzere yurtiçi ve yurt dışında satan eczacı kalfalarına operasyon düzenledi.
Antibiyotik alırken çiğ sebze tüketimine dikkat!
Antibiyotik alırken çiğ sebze tüketimine dikkat! İngiltere'den uzmanlar, doktorların hastalara antibiyotik yazarken salata ve çiğ sebzelerden kaçınmalarını tavsiye etmesi gerektiğini çünkü bunun ilaca dirençli "süper mikroplar" oluşturma riskini artırdığını açıkladı.
Bakan Koca: "İlaç fiyatlarında yapılan kur güncellemesidir"
Bakan Koca: "İlaç fiyatlarında yapılan kur güncellemesidir" Bakan Koca, kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.