İngiltere


Kraliçe Elizabeth'in cenazesi için özel isteği ortaya çıktı
Kraliçe Elizabeth'in cenazesi için özel isteği ortaya çıktı Buckingham Sarayı, 96 yaşında hayatını kaybeden Kraliçe 2. Elizabeth'in cenaze günü için planlara kişisel eklemeler yaptığını açıkladı.
Kraliçe'nin cenaze töreninde bir anda yere yığıldı!
Kraliçe'nin cenaze töreninde bir anda yere yığıldı! Kraliçe'nin tabutunun başında meydana gelen olayın görüntüleri yürek burktu.
Meghan Markle'ın bir casus olduğu iddia edildi
Meghan Markle'ın bir casus olduğu iddia edildi İngiliz Kraliyet Ailesi'nin kimi hayranları, Sussex Düşesi Meghan Markle'ın bir casus olduğu konusunda kararlı.
Avrupa enerji krizine karşı yeni önlemler alıyor
Avrupa enerji krizine karşı yeni önlemler alıyor Avrupa ülkeleri, artan doğalgaz ve elektrik fiyatlarına karşı, belirli zamanlarda ışıkları kapatma, ısıları düşürme gibi çeşitli tasarruf önlemleri ile birlikte enerji fiyatlarını sınırlama, vergi indirimi ve yoksullara ödeme yapma gibi tedbirler uyguluyor.
Kral III. Charles'ın tahta oturması tartışmalara yol açtı
Kral III. Charles'ın tahta oturması tartışmalara yol açtı İngiliz Milletler Topluluğu üyesi Karayip adası Antigua Barbuda’da Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümü sonrası monarşiden ayrılıp cumhuriyet olma tartışması patlak verdi.
Tören yapıldı: Charles resmen kral oldu
Tören yapıldı: Charles resmen kral oldu Kraliçe II. Elizabeth'in yaşamını yitirmesi sonrasında tahtın varisi Charles, bugün resmen kral oldu.
İngiltere Kralı Charles, ilk kez halka seslendi
İngiltere Kralı Charles, ilk kez halka seslendi Kraliçe II. Elizabeth'in 96 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından İngiltere Kralı olan III. Charles, ilk kez halka seslendi.