internet


İnternetten alışveriş yapanları ilgilendiren gelişme!
İnternetten alışveriş yapanları ilgilendiren gelişme! İnternetten alışveriş yapan herkesi ilgilendiren uzaktan alışveriş ile ilgili kararda yeni bir gelişme yaşandı.
Aydan Şener: "Aşkı da evlilikleri de internet bozdu"
Aydan Şener: "Aşkı da evlilikleri de internet bozdu" Ünlü oyuncu Aydan Şener; gündeme damga vuracak açıklamalar yaptı.
Sahte ürünleri orijinal diye satıyorlar
Sahte ürünleri orijinal diye satıyorlar İnternet üzerinden faaliyet yürüten pazaryerlerinde bazı satıcıların sahte deterjan ya da kozmetik ürünlerini "orijinal" diyerek sattığını belirten uzmanlar, tüketicileri uyarıyor.
E-ticarette yabancı tekeli kırılıyor
E-ticarette yabancı tekeli kırılıyor Yakında TBMM’ye sunulması beklenen e-ticaret düzenlemesi elektronik ticareti ülkemiz lehine daha da geliştirecek. Bazı ürün gruplarının satışına sınırlama getirilirken, küçük e-ticaret firmaları da desteklenerek sektördeki yabancı firma hakimiyetine son verilecek.
Alışveriş siteleri: 'Dünyaya açılıyoruz kısıtlama getirmeyin'
Alışveriş siteleri: 'Dünyaya açılıyoruz kısıtlama getirmeyin' AK Parti alışveriş sitelerinin yetkililerini dinledi. Sektör temsilcileri "Kısıtlama getirmeyin, dünyanın gerisinde kalmayalım" dedi.
İnternetten alışverişte yeni dönem!
İnternetten alışverişte yeni dönem! 2 yılda 3 kat büyüyen e-ticaretin lokomotifi olan alışveriş platformlarına çeki düzen geliyor. Ticaret Bakanlığı sektörün dengeli büyümesi ve haksız rekabetin önlenmesi için önemli kriterler belirledi. KOBİ’lerin ve vatandaşların hakları güvence altına alınıyor.
ABD'li hacker Kuzey Kore’yi çökertti
ABD'li hacker Kuzey Kore’yi çökertti Kuzey Kore’nin başlattığı bir saldırıdan etkilenen ABD’li hacker, karşı atağa geçti. Misilleme yapan bilgisayar korsanı, tek başına hükümete ait birçok resmi web portalını çökertti.