internet


Ekrem İmamoğlu, ‘Metroda internet var’ yayını yaparken bağlantı koptu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Metroda internet var" başlığıyla başlattığı canlı yayın, bağlantı yetersizliği nedeniyle koptu.
Sağlığımız ona emanet: Şifayı Google'da arıyoruz! Türkiye Sağlık Okuryazarlığı araştırmasına göre, çalışmaya katılanların yüzde 89’u sağlık konusunda bir konuyu, soruyu ya da hastalığı internetten araştırdığını söylüyor. Üçte biri ise doğru ile yanlış bilgiyi ayırt edemediğini itiraf ediyor.
Skandalların ardından Facebook'tan yeni hamle: 7 seçenek var Facebook tamamen "metaverse" üzerine gidiyor ve yeni odağını yansıtmak için adını bile değiştireceği belirtiliyor. Haber platformu Verge'in haberine göre, şirketin ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) yaptığı başvurular yeni isimiyle ilgili bazı ipuçları veriyor.
Facebook’la ilgili endişe verici bilimsel araştırma İspanya ve Avusturya'da görevli bilim insanları, Facebook'un hedefli reklam özelliğinin detaylarını paylaştı ve son dönemde adı çok sayıda skandala karışan platformun kullanıcılarının verilerini kullanarak özel reklamları önüne çıkardığını tespit etti.
Marmaray internet erişimine açılıyor, İBB metroları için izin bekleniyor İBB Meclisi’nde AKP grubu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Marmaray’da 15 Ekim Cuma gününden itibaren internet hizmeti verilmeye başlanacağını açıkladı ve “U harfi göreceğiniz her metro hattında, internet erişiminden faydalanabileceksiniz” denildi.
KARDELEN ACAR UYKULARINI KAÇIRAN FOTOĞRAFLARINI KALDIRMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ! Bir dönemin hızlı çapkınlarından Erdal Acar'ın eşi Kardelen Acar'ın geçtiğimiz aylarda yaptığı sosyal medya şovu kabusla bitmişti.
Şaşırtan Facebook araştırması ABD'de 2020 seçimlerinde Facebook kullanıcılarının davranışları incelendi. Dezenformasyon yapan sayfaların, güvenilir haber kaynaklarına oranla 6 kat fazla beğeni alıp paylaşıldığı ortaya çıktı.