internet


'Tinder tecavüzcüsü' kurbanlarıyla mahkemede yüzleşti
'Tinder tecavüzcüsü' kurbanlarıyla mahkemede yüzleşti Fransa'da Tinder'da tanıştığı kadınları fotoğraf çekimlerine davet edip cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan 38 yaşındaki Salim Berrada'nın davası ülkede gündem oldu.
İnternet hızı, cayma bedeli ve bağlantı kopmalarına yönelik şikayetlerde artış
İnternet hızı, cayma bedeli ve bağlantı kopmalarına yönelik şikayetlerde artış Çözüm platformu Şikayetvar, internet servis sağlayıcılarıyla ilgili çözüm bekleyen konuları mercek altına aldı. Verilere göre bir önceki yıl ile kıyaslandığında şikayetler yüzde 615 arttı.
12 milyon liralık 'müstehcen görüntü' dolandırıcılığı
12 milyon liralık 'müstehcen görüntü' dolandırıcılığı Antalya'da sosyal medyada tanıştıkları kadınlar ile uygulama üzerinden karşılıklı müstehcen görüntü gönderen 10 kişi, sonrasında tehdit edilerek dolandırıldıkları iddiasıyla savcılığa şikayetçi oldu.
Beş kilosu 750 liradan satılan sucuk tepkisi: "Bu fiyata işkembe bile yok"
Beş kilosu 750 liradan satılan sucuk tepkisi: "Bu fiyata işkembe bile yok" İnternette 5 kilosu 750 liraya satılan sucuk reklamına tepki gösteren Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, "5 kilogram sucuğun 750 lira olması demek, kilosu 150 lira demek. 150 liraya işkembe yok. İnternet sahtekarlığı bu" dedi.
Ali İhsan Varol dolandırıcılık şoku yaşadı
Ali İhsan Varol dolandırıcılık şoku yaşadı Ünlü sunucu Ali İhsan Varol, internetten alışveriş yaparken dolandırıldı.
Hanzade Doğan: "Adil bir rekabet ortamı sağlanması gerekiyor"
Hanzade Doğan: "Adil bir rekabet ortamı sağlanması gerekiyor" Antalya Diplomasi Forumu’nda konuşan Hepsiburada Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, “Bu alana yeni girenlere ve daha küçük ülkelerdeki oyunculara küresel ilerlemeye katkıda bulunmaları için hem ulusal hem uluslararası düzeyde adil bir rekabet ortamı sağlanması gerekiyor” dedi.
Sharon Stone sevgili arayışında
Sharon Stone sevgili arayışında "Casino" ve "Temel İçgüdü" gibi filmlerdeki rolleri sayesinde 90'lı yılların ikonu haline gelen ünlü aktris Sharon Stone, aşk hayatıyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.