İran


Türker Ertürk İsrail’e yönelik misillemenin perde arkasını anlattı
Türker Ertürk İsrail’e yönelik misillemenin perde arkasını anlattı Emekli Amiral, araştırmacı yazar Türker Ertürk'ten ses getirecek açıklamalar...
Kabine Toplantısı bugün
Kabine Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün yapılacak. Toplantının ana gündem maddesini İran ile İsrail arasında yaşanan gerginlik ve enflasyon oluşturacak.
Zelenski: "İran’ın İHA’larını çok iyi biliyoruz"
Zelenski: "İran’ın İHA’larını çok iyi biliyoruz" Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, İran’ın İsrail’e düzenlediği saldırıları kınayarak, Ukrayna’nın da benzer saldırılara maruz bırakıldığını ve Orta Doğu'da gerilimin daha da tırmanmasını önlemek için her türlü çabanın sarf edilmesi gerektiğini söyledi.
Erol Mütercimler: "Savaş beklediler, şov çıktı"
Erol Mütercimler: "Savaş beklediler, şov çıktı" Kıymetli yazar, eğitimci, araştırmacı ve televizyon programcısı Erol Mütercimler, YouTube kanalında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Guterres: "Orta Doğu'da siviller halihazırda en ağır yükü taşıyor"
Guterres: "Orta Doğu'da siviller halihazırda en ağır yükü taşıyor" BM Genel Sekreteri Antonio Guterres dün İran’ın İsrail’e düzenlediği saldırı sonrasında düzenlenen BM Güvenlik Konseyi (BMGK) toplantısında konuştu. Guterres, Orta Doğu genelinde gerilimi azaltma çağrısında bulunarak, “Siviller halihazırda en ağır yükü taşıyor ve en yüksek bedeli ödüyor” dedi.
BM Büyükelçisi Erdan'dan İran'a yaptırım çağrısı
BM Büyükelçisi Erdan'dan İran'a yaptırım çağrısı İsrail'in Birleşmiş Milletler (BM) Büyükelçisi Gilad Erdan, BM Güvenlik Konseyi’nde yaptığı açıklamada, İran’ın ‘insan hakları ihlalcisi’ olduğunu belirterek yaptırım çağrısında bulundu.
İsrail'e saldıran İran'dan tansiyonu düşüren açıklama
İsrail'e saldıran İran'dan tansiyonu düşüren açıklama İran'ın dün gece İsrail'e düzenlediği hava saldırıları sonrasında İran Genelkurmay Başkanı Bakıri açıklamalarda bulundu.