İran


İran'da sabah saatlerinde şiddetli deprem
İran'da sabah saatlerinde şiddetli deprem İran, bu sabah 5,6 büyüklüğündeki depremle sarsıldı.
İran Omicron varyantı yüzünden Türkiye’ye seyahati durdurdu
İran Omicron varyantı yüzünden Türkiye’ye seyahati durdurdu Son dönemde Corona virüs vakalarının artış gösterdiği İran, önlemler kapsamında birçok ülkeden ziyaretçiye kapılarını kapama kararı aldı.
Microsoft'tan flaş Türkiye uyarısı!
Microsoft'tan flaş Türkiye uyarısı! ABD merkezli yazılım şirketi Microsoft tarafından yapılan açıklamada Çin, İran, Kuzey Kore ve Türkiye hükümetleriyle bağlantılı bilgisayar korsanlarının harekete geçtiği belirtilerek, bu ülkelerde yaşayan kullanıcılara uyarılarda bulunuldu.
Merhum yazarın ağabeyinden şok eden iddia!
Merhum yazarın ağabeyinden şok eden iddia! Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden tanınmış ünlü tarihçi, araştırmacı ve yazar Ali Narçin'in ağabeyi İbrahim Narçin, kardeşinin İran asıllı arkadaşı tarafından dolandırılmaya çalışıldığını bu şahısların kardeşini öldürüp evdeki tarihi eserleri ve paraları çaldığını ileri sürdü.
İran'da Delta varyantı kabusu yaşanıyor!
İran'da Delta varyantı kabusu yaşanıyor! 2020’nin ilk aylarında Çin ve İtalya’dan sonra en çok corona virüsü vakasının görüldüğü İran’da Delta varyantı kabusu başladı… İranlı yetkililer son dönemde aralarında Türkiye’nin de olduğu onlarca ülkede tespit edilen Delta varyantı ile ilgili bir açıklama yaptı.
Çiftçi kuruluşu nasıl AKP üssü oldu?
Çiftçi kuruluşu nasıl AKP üssü oldu? Genel müdürlüğünü AKP Bilecik eski Milletvekili Fahrettin Poyraz’ın yaptığı Tarım Kredi Kooperatifleri’nin ve bağlı şirketlerin yönetiminde AKP eski milletvekilleri, parti yöneticileri görev yapıyor.
İranlı ressamdan Oktay Kaynarca'ya sürpriz
İranlı ressamdan Oktay Kaynarca'ya sürpriz Deneyimli oyuncu Oktay Kaynarca, kendisini çizen İranlı ünlü ressam Samaneh Mohammadpour’u İstanbul’da ağırladı.