Isparta


Gönüllü gittiği deprem bölgesinde hayatının aşkını buldu
Gönüllü gittiği deprem bölgesinde hayatının aşkını buldu Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Isparta'dan Pazarcık ilçesine giden AFAD gönüllüsü Batuhan Akbaş (23), görevli olduğu sahra çadırına tedavi için gelen Sevilay Şahin (23) ile tanıştı.
Dengesini kaybeden genç düştüğü barajda boğuldu
Dengesini kaybeden genç düştüğü barajda boğuldu Isparta'da, arkadaşlarıyla gittiği Darıderesi Barajı bölgesinde dengesini kaybederek suya düşen Kadir Yalçın (23), boğuldu.
Eski eşinin 2 yıldır vermediği çocuklarını icra yoluyla aldı
Eski eşinin 2 yıldır vermediği çocuklarını icra yoluyla aldı Isparta'da 2 yıl önce boşandığı B.Ş.'nin, biri 5, diğeri 9 yaşındaki 2 çocuğunu velayeti kendisinde olmasına rağmen vermediği iddiasıyla hukuk mücadelesi başlatan Büşra Metin (26), çocuklarına kavuştu. Görevliler eşliğinde B.Ş.'nin ailesinden alınan çocuklar, ağlayarak gitmek istemedi.
Anneanne ile torunun yürek burkan ölümü
Anneanne ile torunun yürek burkan ölümü Isparta'da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Şerife İlhan (65) ile torunu Ecrin Ünlü (9) hayatını kaybetti.
SMA'lı Arya bebeğin kampanyasında yüzde 75 aşıldı!
SMA'lı Arya bebeğin kampanyasında yüzde 75 aşıldı! Isparta'da, Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 tanısı koyulan 5 aylık Hafize Arya Eryılmaz'ın tedavisi için gereken 34 milyon liranın yüzde 75'i, valilik onaylı kampanyada toplandı.
Meteoroloji'den sağanak ve lodos uyarısı!
Meteoroloji'den sağanak ve lodos uyarısı! 10 il için sarı kodlu uyarı verilirken; Marmara ve Ege lodosla birlikte sağanak yağışların etkisi altında. Kıyı Ege ile birlikte Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli sağanak bekleniyor. Akşam saatlerinde ise İstanbul ve çevresinin yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.
Meteoroloji'den lodos ve sağanak yağış uyarısı
Meteoroloji'den lodos ve sağanak yağış uyarısı Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Ege ve Marmara'da etkili olan lodosla birlikte, Batı Akdeniz, Ege ve Trakya yağmurlu olacak. Yağışların Balıkesir'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklenirken sel ve su baskınlarına karşı uyarı yapıldı.