İsrail


İngiltere 160'dan fazla Flurona vakası açıkladı
İngiltere 160'dan fazla Flurona vakası açıkladı Tüm dünyada corona virüsün Omicron varyantı endişesi yaşanırken, İngiltere'den korkutan bir haber geldi. Daha önce ABD, İsrail, Brezilya, Filipinler ve Macaristan'da tespit edilen 'flurona' nedeniyle İngiltere'de en az 160 kişinin hastanede tedavi gördüğü açıklandı.
Aynı anda hem grip hem de corona virüsü tespit edildi!
Aynı anda hem grip hem de corona virüsü tespit edildi! Corona virüsü salgınına karşı sıkı önlemlerin alınmasına karşın vaka sayılarının son dönemde arttığı İsrail'de bilim dünyasını endişelendiren bir olay yaşandı. Uzmanlar ilk "grip/corona" vakasının hamile bir kadında çıktığını açıklandı.
İsrail, 4. doz BioNTech aşısını uygulayan ilk ülke olacak
İsrail, 4. doz BioNTech aşısını uygulayan ilk ülke olacak Dünyada Covid-19'un Omicron varyantı nedeniyle yeni önlemler hayata geçirilirken, İsrail de aşıyla ilgili önemli bir adım atmayı planlıyor.
İsrail Omicron varyantı sebebiyle sınırlarını tamamen kapadı
İsrail Omicron varyantı sebebiyle sınırlarını tamamen kapadı İsrail yönetimi Corona virüsün Omicron varyantı sebebiyle ülke dışından yabancı turist gelişini tamamen kapadı.
Seher Dilovan: "Oğlum Eurovision'da İsviçre'yi temsil etmek istiyor"
Seher Dilovan: "Oğlum Eurovision'da İsviçre'yi temsil etmek istiyor" Tel Aviv doğumlu Türk-İsrail asıllı şarkıcı Linet'in, İsrail'i Eurovision'da temsil etmek için XFactor yarışmasına katılmasının ardından, türkücü Seher Dilovan'ın oğlunun da İsviçre için yarışmak istediği ortaya çıktı.
İsrail'de dev yangın
İsrail'de dev yangın İsrail’in Maghar kentinde çıkan orman yangını yerleşim yerlerini tehdit ediyor.
Alzheimer’a oksijen tedavisi
Alzheimer’a oksijen tedavisi Sınırlı sayıdaki hasta üzerinde yapılan bir araştırma, alzheimer hastalarında oksijen tedavisinin hastalığın geri döndürülmesinde işe yarayabileceğini ortaya koydu.