İsrail


Kudüs'te otobüse saldırı: Çok sayıda yaralı var
Kudüs'te otobüse saldırı: Çok sayıda yaralı var İsrailli yetkililer, Filistin’in başkenti Kudüs’te silahlı kişiler tarafından bir otobüse ateş açılması sonucu 7 kişinin yaralandığını bildirdi.
İsrail, Gazze’yi vurdu
İsrail, Gazze’yi vurdu ABD Başkanı Joe Biden'ın bölgeye yaptığı ziyaretten bir gün sonra, İsrail ve Gazze arasında tansiyon yükseldi.
Şebnem Özinal ve Yosi Mizrahi İsrail'de ayakta alkışlandı
Şebnem Özinal ve Yosi Mizrahi İsrail'de ayakta alkışlandı Şebnem Özinal ve Yosi Mizrahi'nin rol aldığı 'Seninle Evlenir Miyim' adlı komedi oyunu İsrail'de sahnelendi.
İsrail’de Lapid yeni başbakan oldu
İsrail’de Lapid yeni başbakan oldu İsrail’de hükümet krizi sonrası dün parlamentonun feshedilmesinin ardından Dışişleri Bakanı Yair Lapid, geçici olarak başbakanlık görevini devraldı.
İsrail havalimanında bomba paniği
İsrail havalimanında bomba paniği İsrail’de ABD’li bir ailenin Golan Tepeleri’ne yaptıkları ziyarette buldukları ve hatıra olarak yanlarına aldıkları patlamamış top mermisi, Ben Gurion Havalimanı’nda büyük paniğe yol açtı.
Lübnan'dan İsrail’e roket atıldı
Lübnan'dan İsrail’e roket atıldı Kudüs’teki Mescid-i Aksa’da son dönemde yaşanan gerilim, bölgede tansiyonun yükselmesine yol açtı. İsrail ordusu, Lübnan'dan atılan rokete yanıt olarak Lübnan'daki bazı hedefleri vurdu.
Dördüncü Pfizer/BioNTech dozu Omicron’a karşı bir etki yaratmıyor
Dördüncü Pfizer/BioNTech dozu Omicron’a karşı bir etki yaratmıyor Dördüncü doz Pfizer/BioNTech aşısını belirli gruplar üzerinde uygulamaya başlayan İsrail'den endişe verici sonuçlar geldi. Bilim insanları dört doz Pfizer/BioNTech aşısının Omicron'a karşı etkisini gözler önüne serdi.