İsrail


Quentin Tarantino'ya sert tepki: Arabasını tekmelediler!
Quentin Tarantino'ya sert tepki: Arabasını tekmelediler! Quentin Tarantino, ABD'nin New York kentinde Filistin destekçileri tarafından protesto edildi.
Gazzeli çocuklar bayramın ilk gününde oyunlar oynadı
Gazzeli çocuklar bayramın ilk gününde oyunlar oynadı Birleşmiş Milletler'in Filistin Ajansı (UNRWA) ve Filistin Kızılayı (PRCS) Kurban Bayramı’nın ilk gününde Gazzeli aileleri ziyaret etti, çocuklarla oyunlar oynadı.
Dışişleri Bakanlığı: "BMGK'nın Gazze için ateşkes kararı çok önemli bir adım"
Dışişleri Bakanlığı: "BMGK'nın Gazze için ateşkes kararı çok önemli bir adım" Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) kabul edilen, Gazze'de ateşkes sağlanmasına yönelik kararın, Gazze'deki katliamın sona ermesi bakımından önemli bir adım olarak değerlendirildiğini açıkladı.
BM Güvenlik Konseyi'nden ateşkes kararı
BM Güvenlik Konseyi'nden ateşkes kararı Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, ABD'nin sunduğu Gazze Şeridi'nde kalıcı ateşkes ve rehinelerin serbest bırakılması için Hamas'a çağrıda bulunan karar tasarısını 14 lehte ve 1 çekimser oyla kabul etti.
Filistinli yönetmen Saleh: "Bizi hapse atmakla tehdit ediyorlar"
Filistinli yönetmen Saleh: "Bizi hapse atmakla tehdit ediyorlar" Sivas Uluslararası Film Festivali'ne katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Sivas'a gelen Filistinli yönetmen Nawras Abu Saleh, İsrail'in Filistin'deki baskı ve saldırıları DHA'ya anlattı.
ABD: "Okul saldırısıyla ilgili İsrail’den tam bir şeffaflık bekliyoruz"
ABD: "Okul saldırısıyla ilgili İsrail’den tam bir şeffaflık bekliyoruz" ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, işgal altındaki Gazze’de 14’ü çocuk olmak üzere 35 kişinin öldüğü okul saldırısıyla ilgili İsrail’den ‘tam bir şeffaflık’ beklediklerini açıkladı.
Gigi Hadid ve Bella Hadid'den 1 milyon dolar bağış
Gigi Hadid ve Bella Hadid'den 1 milyon dolar bağış Ünlü modeller Gigi Hadid ve Bella Hadid, yardım çalışmaları için Filistin'e 1 milyon dolar bağışladı. Hadid kardeşlere, Gazze'ye verdikleri destekten dolayı teşekkür edildi. Bella Hadid, "Artık sessiz kalmayacağım. Korku bir seçenek değil." dedi.