İstanbul


Kadına şiddet bu kez hakimden geldi! Kadına yönelik aile içi şiddet kültürel, dini, toplumsal, coğrafi ve ekonomik sınır tanımayan bir hak ihlali olarak varlığını tüm dünyada sürdürmeye devam ediyor.
Ulu Önder Atatürk “Geldikleri gibi giderler” dedi, öyle de oldu Bugün 6 Ekim. İstanbul’un işgalden kurtuluşunun 98. yılı... İşte 4 yıl 10 ay 23 gün süren işgal dönemi ve İstanbul’un kurtuluş sürecinde geçen günler...
Deniz Işın sokak hayvanlarını unutmadı Ünlü oyuncu Deniz Işın ve hayvanseverlerden oluşan “Pati Gönüllüleri” ekibi; 4 Ekim Dünya Hayvanlar Günü’ne özel etkinliği Patibüs ile sokak kedilerini besleme ve farkındalık yaratmak amacıyla İzmir ve İstanbul’un belirli noktalarında sokak kedilerini besledi.
Sıla, İlker Kaleli'nin evine yerleşti Şarkıcı Sıla'nın büyük aşk yaşadığı aktör İlker Kaleli'nin Rumelihisarı’ndaki evine yerleştiği ortaya çıktı.
“Haydi Gel” eğlenceye! "Haydi Gel Teras" adlı yeni nesil meyhane haftanın yedi günü bir birinden lezzetli ve farklı mezeleri ve mönüsü eşliğinde çaldığı müziklerle misafirlerine hem lezzet hem de müzik ziyafeti veriyor.
İstanbul'da yarın toplu taşıma ücretsiz İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un işgalden kurtuluşunun 98. yıldönümü nedeniyle 6 Ekim Çarşamba günü (yarın) toplu ulaşım araçlarının ücretsiz hizmet vereceğini duyurarak, kutlama etkinlikleri için vatandaşları Gülhane Parkı’na davet etti.
'Millet bahçesi olacak' denilen araziye 20 kat imar izni İstanbul Ataşehir’de bulunan ve üzerinde Erenköy Gümrük Müdürlüğü ve İETT Garajı'nın yer aldığı 286 bin metrekarelik arazi için özelleştirilme kararı alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019 yılında 'Tamamı millet bahçesi' olacak dediği alanı kendi imzasıyla iki gün önce yapılaşmaya açtı.