İstanbul


Taksim'in bitmeyen çilesi
Taksim'in bitmeyen çilesi Taksim’de metro ve otobüse giden yürüyen merdivenler herhangi bir arıza olmamasına rağmen çalıştırılmazken, yaşlı, çocuklu ve engelli vatandaşlar zor anlar yaşıyor...
Ünlü armatörün oğlundan şoke eden haber
Ünlü armatörün oğlundan şoke eden haber İstanbul'da meydana gelen olayda ünlü armatör Uğur Mengenecioğlu'nun oğlu Burak Mengenecioğlu, balık tutan Cumhuriyet Savcısını havalı tüfekle ateş ederek başından yaraladı.
Okmeydanı’nda kentsel dönüşüm zorlaması
Okmeydanı’nda kentsel dönüşüm zorlaması İstanbul Okmeydanı'nda vatandaş kentsel dönüşüme zorlanıyor. Mahalledeki 950 hanenin 300’e yakınının elektriği kesilmiş durumda. Mahalleli ise Beyoğlu Belediyesi'nin tek taraflı zorlamasına karşı çıkıyor.
Fatih Altaylı'dan İBB’ye şeffaflık eleştirisi!
Fatih Altaylı'dan İBB’ye şeffaflık eleştirisi! İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni, Etiler’deki polis okulu arazisinin satışı üzerinden eleştiren Fatih Altaylı, “Bizim derdimiz kişilerle ya da partilerle değil yöntemlerledir. Yöntem değişmeyecekse, kişinin ya da partinin adı önemli değildir” değerlendirmesinde bulundu.
Haliç'i nefessiz bıraktılar, İstanbullular üzgün
Haliç'i nefessiz bıraktılar, İstanbullular üzgün İBB, Haliç’e akan Kağıthane, Ayazağa ve Göktürk derelerindeki ıslah çalışmalarını yapmayınca Altın Boynuz’un rengi kahverengiye döndü. Sabah Gazetesi, Haliç’i nefessiz bırakan üç derenin son durumunu görüntüledi. Dereler, Haliç’e çamur, atık ve zehir taşıyor.
İstanbul turu son gezisi oldu
İstanbul turu son gezisi oldu Bisikletiyle İstanbul turu yapan jeofizik mühendisi Murat Albayrak’ın bisikletine İstanbul Havalimanı yolunda bir taksi arkadan çarptı. Kalbi duran Albayrak, bir doktor ve hemşirenin yaptığı müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Nur Yazar, İstanbul'dan yana dertli
Nur Yazar, İstanbul'dan yana dertli "Aşk ve Mavi" dizisindeki 'Fatma' karakteriyle ünlenen ve Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncusu olan Nur Yazar, yeni projesi için başkentten İstanbul'a taşındı.