Japonya


Abe suikastındaki güvenlik açığı gündem yarattı
Abe suikastındaki güvenlik açığı gündem yarattı Dünya gibi Japon halkı da sokak ortasında el yapımı silahla öldürülen eski başbakan Abe suikastındaki güvenlik açığını konuşuyor. Saldırgan, Abe’nin seçim programına internetten ulaşmış. Konuşacağı yere defalarca gidip keşif yapmış. Hükümet ‘güvenlik kusuru’ ile ilgili soruşturma başlatacak.
Japonya’nın eski başbakanı Shinzo Abe’yi öldüren saldırgan konuştu
Japonya’nın eski başbakanı Shinzo Abe’yi öldüren saldırgan konuştu Japonya, eski başbakanlardan Shinzo Abe'nin Nara kentinde öldürülmesinin şokunu yaşıyor... Ülkede en uzun süre başbakanlık yapan Abe'ye saldıran kişi ile ilgili yeni bilgiler geldi.
Japonya’nın eski Başbakanı Shinzo Abe hayatını kaybetti
Japonya’nın eski Başbakanı Shinzo Abe hayatını kaybetti Japonya'nın batısında seçim kampanyasında konuştuğu sırada arkasından yapılan silahlı saldırıda ağır yaralanan ülkenin "en uzun süre görev alan" başbakanı Shinzo Abe öldü.
Eski Japonya Başbakanı Abe Şinzo silahlı saldırıya uğradı
Eski Japonya Başbakanı Abe Şinzo silahlı saldırıya uğradı Japonya'nın eski Başbakanı Abe Şinzo, Nara kentinde katıldığı etkinlikte silahlı saldırıya uğradı. 67 yaşındaki Abe hastaneye kaldırıldı, saldırganın ise gözaltına alındığı belirtildi.
Covid-19'da yeni bir dalga mı geliyor?
Covid-19'da yeni bir dalga mı geliyor? Koronavirüste Omicron'un yerini hızlı yayılan ancak etkisi hafif olan XE varyantı alıyor. Bu varyantın en belirgin semptomu boğaz ağrısı.
Bakan Nebati: "Türk Lirası’nda daha fazla değer kaybı beklemiyorum"
Bakan Nebati: "Türk Lirası’nda daha fazla değer kaybı beklemiyorum" Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye’de enflasyonunun Nisan ayında yüzde 50’nin altında bir seviyede zirve yapacağını ve TL’nin bu yıl istikrara kavuşmasını beklediğini söyledi.
Kuzey Kore’den yedinci füze denemesi!
Kuzey Kore’den yedinci füze denemesi! Japonya hükümeti, Kuzey Kore'nin yeni bir balistik füze denemesi gerçekleştirdiğini açıklarken, Pyongyang'ın bu ay yaptığı füze denemelerinin sayısı 7'ye yükseldi.