Japonya


Japon arama kurtarma ekibi Türkiye'ye geldi
Japon arama kurtarma ekibi Türkiye'ye geldi Japonya hükümeti tarafından görevlendirilen 18 kişilik arama kurtarma ekibi, deprem bölgelerinde çalışmalara katılmak üzere Türkiye'ye geldi. Arama kurtarma ekibi şefi Hideaki Yamamoto, Japonya olarak Türk halkının yanında olduklarını söyledi.
Efsane Sony'den çok şaşırtan Türkiye kararı!
Efsane Sony'den çok şaşırtan Türkiye kararı! Japon elektronik devi Sony'nin Türkiye ofisini kapattığı iddia ediliyor. Türkiye'de Playstation oyun konsolu, televizyonlar ve fotoğraf makineleri ürün gamı ile faaliyet gösteren Sony, Türkiye operasyonunu sonlandırdı. İstanbul Ümraniye'de bulunan ofisi de kapanacak.
Japonya kuş gribi sebebiyle yaklaşık 10 milyon kanatlıyı itlaf etti
Japonya kuş gribi sebebiyle yaklaşık 10 milyon kanatlıyı itlaf etti Japonya'nın tarım bakanlığı çok bulaşıcı kuş gribi vakalarının ülke genelinde hızla artmasıyla 2022'de kümes hayvanı çiftliklerinde rekor sayıda tavuğu itlaf ettiğini açıkladı.
G7 Başkanlığı Almanya’dan Japonya’ya geçti
G7 Başkanlığı Almanya’dan Japonya’ya geçti Almanya, ABD, İngiltere, İtalya, Fransa, Japonya ve Kanada olmak üzere yedi ülkeden oluşan G7 (Yediler Grubu) adlı uluslararası birliğin Başkanlığı, Almanya’dan Japonya’ya geçti.
Apple vergi kaçakçılığı ile suçlanıyor!
Apple vergi kaçakçılığı ile suçlanıyor! Apple, Japonya'da vergi kaçakçılığı mağduru oldu. Apple Store'dan alışveriş yapan turistler, 98 milyon dolar vergi kaçırdı.
Japonya’dan beklenmedik nükleer enerji hamlesi
Japonya’dan beklenmedik nükleer enerji hamlesi 2011 yılında Fukuşima'da yaşanan felaketin ardından nükleer enerji konusunda geri adım atan Japonya politikasını değiştiriyor.
Ünlü işadamı Japonya'da hayatını kaybetti
Ünlü işadamı Japonya'da hayatını kaybetti Türkiye'den 25 yıl önce ailesi ile birlikte Japonya'ya giden ve başkent Tokyo'ya yerleşen genç girişimci Ramazan Çelik, işletmecisi olduğu kafeteryaya nargile kömürü almak için yola çıktı.