kadın cinayeti


Katil kocadan 'ihanet' bahanesi
Katil kocadan 'ihanet' bahanesi Adana'da kucağında 4 aylık yeğenini tutan eşi Elif İyik'i öldüren Mustafa İyik'in ifadesi ortaya çıktı.
İyi hâl indirimine 'Bergen' örneği
İyi hâl indirimine 'Bergen' örneği Muhalefet ve AK Parti vekilleri arasında görüşmeler sırasında ‘İyi hâl indirimi’ tartışmaları yaşandı. TBMM Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu Başkanı Öznur Çalık, bu eleştirilere ‘Bergen’ filmini örnek göstererek cevap verdi.
Semra Aysal cinayetinde akıl almaz detaylar!
Semra Aysal cinayetinde akıl almaz detaylar! Sigortadan para almak için hamile eşini kayalıklardan iterek öldüren Hakan Aysal’ın talihsiz kadını 3 saat oyalayıp ortalık tenhalaşınca eylemi gerçekleştirdiği vurgulandı.
‘İyi hal’ cezada indirim sebebi sayılmayacak
‘İyi hal’ cezada indirim sebebi sayılmayacak AKP, kadına yönelik şiddete karşı nihayet harekete geçiyor. AKP’li kadın milletvekilleri bugün cezaları arttıran teklifi Meclis’e sunacak.
2022'nin ilk 2 ayında 98 kadın öldürüldü
2022'nin ilk 2 ayında 98 kadın öldürüldü Türkiye, bir 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne daha kara tabloyla giriyor… Kadınlar aynı evi paylaştığı eşi, babası, kardeşinin kurbanı oluyor. Milyonlarca kadın hayatı ve hakları için evlerinde, mahallelerinde, işyerlerinde sonsuz bir mücadele veriyor.
Türkiye 16 yaşındaki Sıla'ya ağlıyor
Türkiye 16 yaşındaki Sıla'ya ağlıyor Sıla Şentürk, internette tanışıp bir süre önce ayrıldığı nişanlısı Hüseyin Can Gökçek tarafından öldürüldü.
Talihsiz Yasemin Ağır gözyaşlarıyla uğurladı
Talihsiz Yasemin Ağır gözyaşlarıyla uğurladı Polis koca, ortaokul müdürü eşi ve yanındaki erkeği kurşun yağmuruna tuttu. Talihsiz kadın olay yerinde öldü, yanındaki erkeğin tadilat ustası olduğu, malzeme almaya gittikleri ortaya çıktı.