KDV


Erdoğan KDV indirimi yapmayanları uyardı: "Vatandaşı ezenin cezası ağır olacak"
Erdoğan KDV indirimi yapmayanları uyardı: "Vatandaşı ezenin cezası ağır olacak" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19’u atlatmasının ardından ilk ziyaretini Birleşik Arap Emîrliklerine (BAE) gerçekleştirdi.
Fiyat düşürmeyene ağır yaptırım
Fiyat düşürmeyene ağır yaptırım Gıdada yüzde 1'e indirilen KDV'nin ayrıntıları netleşti. Fiyatlara bugün yansıması beklenen ürünler arasında bakliyat, beyaz ve kırmızı et ile bebek maması da bulunuyor.
KDV indirimi Resmi Gazete'de
KDV indirimi Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı temel gıda maddelerinde uygulanacak katma değer vergisi (KDV) indirimi oranına ilişkin ayrıntılar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Gıda ürünlerinde KDV indirimi
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Gıda ürünlerinde KDV indirimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni ekonomi destek paketinin açıklandığı toplantıya video konferans yöntemiyle katıldı.
Gıda, sağlık, eğitimde KDV düşüyor!
Gıda, sağlık, eğitimde KDV düşüyor! Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin çok ses getireceğini söylediği yeni sistemde birkaç alternatif bulunuyor.
İSKİ'nin fatura oyunu bakanlıktan döndü
İSKİ'nin fatura oyunu bakanlıktan döndü İSKİ'nin “5 yıl eksik yazılan KDV’yi faturalara yansıtacağız” iddiasına Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yalanlama geldi: "İSKİ açıklamasında yer alan hususlar gerçeği yansıtmamaktadır..."
Market fiyatları ucuzlayacak!
Market fiyatları ucuzlayacak! Vergi istisnalarının çerçevesi yeniden belirlenecek. Gıda ve temizlik gibi bazı ürünlerde KDV kaldırılacak. Böylece bunlar ucuzlayacak ve vatandaş rahatlayacak.