kredi


İcra dosyalarında patlama yaşanıyor
İcra dosyalarında patlama yaşanıyor İcra dairelerine yeni gelen dosya sayısı 1 Ocak-21 Temmuz arasında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 62.7 arttı ve 8.1 milyona yükseldi.
Bakanlıktan 'evlilik kredisi' vaadiyle dolandırıcılığa karşı uyarı
Bakanlıktan 'evlilik kredisi' vaadiyle dolandırıcılığa karşı uyarı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, 'Aile ve Gençlik Bankası' adı altında 'evlilik kredisi' vaadiyle sahte internet siteleri üzerinden yapılan dolandırıcılık hakkında vatandaşlara uyarıda bulunuldu.
İhtiyaç kredisi faizleri yüzde 60'a kadar yükseldi!
İhtiyaç kredisi faizleri yüzde 60'a kadar yükseldi! Bankacılık sektörü kaynakları yıllık ihtiyaç kredi faizinin yüzde 40’a geldiğini hatta bazı bankalarda yüzde 60’a kadar çıktığını, TL mevduat faizinin ise yüzde 40’ın altına gerilediğini vurguladı.
Bankalar kredi vermeyi kesince tefeci sosyal medyaya geldi!
Bankalar kredi vermeyi kesince tefeci sosyal medyaya geldi! Bankaların kredi musluklarını kesmesi ile birlikte kredi dolandırıcılığı zirve yaptı. Sosyal medya üzerinden “kredi çıkamayanlara kredi alınır” şeklinde açılan hesaplarla yeni bir sektör oluştu. Bankalardan kredi kullanımı için aracı olanlar krediye göre yüzde 17 komisyon aldığını iddia ediyor.
Bankalar ihtiyaç kredisini "o rakama" çektiler!
Bankalar ihtiyaç kredisini "o rakama" çektiler! Ekonomide gözler Merkez Bankası'nın 22 Haziran'daki toplantısında açıklanacak faiz kararına dönerken, bazı bankaların ihtiyaç kredisi sınırını 50 bin liraya düşürdüğü ve bu rakamın daha da aşağı çekilebileceği iddia edildi.
'Büyü yapma' ilanıyla dolandırdılar, paraları gece kulüplerinde harcadılar!
'Büyü yapma' ilanıyla dolandırdılar, paraları gece kulüplerinde harcadılar! Sakarya'da, sosyal medya üzerinden sahte ilanla büyü yapmak vaadi ile 235 kişiyi 1 milyon 645 bin TL dolandıran, üniversite öğrencilerine de kar verme vaadiyle kredi çektirip 750 bin TL haksız kazanç elde eden 5 şüpheli, polis ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalandı.
Çağla Şıkel 200 bin liralık ayakkabı için kredi mi çekti?
Çağla Şıkel 200 bin liralık ayakkabı için kredi mi çekti? Eski Türkiye Güzeli Çağla Şıkel, önceki gün Etiler'de çıktığı alışveriş turunda görüntülendi.