kredi kartı


BDDK’dan kredi kartlarında taksit sınırlaması
BDDK’dan kredi kartlarında taksit sınırlaması Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( BDDK), kredi kartıyla taksitli harcamalara yönelik yeni kararlar aldı.
İcra dosyalarında patlama yaşanıyor
İcra dosyalarında patlama yaşanıyor İcra dairelerine yeni gelen dosya sayısı 1 Ocak-21 Temmuz arasında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 62.7 arttı ve 8.1 milyona yükseldi.
Kredi kartı faizlerinde artış erkene çekildi!
Kredi kartı faizlerinde artış erkene çekildi! Merkez Bankası, ticari müşterilere uygulanan ücretler ile kredi kartlarında azami akdi ve gecikme faizlerinde dikkate alınan referans oranla ilgili değişikliğe gitti.
İstanbul'da banka bilgilerini ele geçirip ek kart çıkardılar!
İstanbul'da banka bilgilerini ele geçirip ek kart çıkardılar! İstanbul'da banka müşterilerine ait kart bilgilerini ele geçirerek çıkarttıkları ek kartlarla nakit avans çeken 2 şüpheli gözaltına alındı.
Fenomenlerle birlikte TikTok’ta para aklayan çeteye operasyon!
Fenomenlerle birlikte TikTok’ta para aklayan çeteye operasyon! İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Tiktok üzerinden sanal para ticaretiyle 1,2 Milyar TL kara para aklandığının tespiti üzerine yapılan operasyonda sosyal medya fenomenlerinin de aralarında bulunduğu 120 şüpheliyi gözaltına aldı.
Kredi kartlarına faiz artışı yakın!
Kredi kartlarına faiz artışı yakın! Merkez Bankası piyasa beklentileri anketinde öngörüldüğü gibi politika faizi yüzde 8.50’den yüzde 17.50’ye yükseltilirse, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami akdi faiz oranı da yüzde 1.36’dan yüzde 2.15’e kadar çıkabilir.
Vatandaş kredi kartına yüklendi! En çok harcama market alışverişine!
Vatandaş kredi kartına yüklendi! En çok harcama market alışverişine! Borçla geçinmeye çalışan vatandaşın kredi kartı harcamaları her geçen gün artıyor. Enflasyon sarmalında alım gücü düşen ve geçimini sağlayamayan vatandaş, düşük faizli olması nedeniyle kredi kartlarına sarılıyor.